15,000
تومان
افزودن به سبد خرید

ماه از آن بالا چه دید؟

دسته بندی: کودکان و نوجوانان

ناشر: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان

نویسنده: برایان وایلداسمیت

تصویرگر: برایان وایلداسمیت

سال نشر: 1399

تعداد صفحات: 36

فروش پیامکی این محصول
معرفی کتاب
گزیده کتاب
مشخصات
نظرات کاربران
بریده های انتخابی شما

معرفی کتاب

اگر به‌جای ماه یا خورشید آن بالا در آسمان بودید، چه چیزهایی می‌دیدید؟ احتمالاً دیدن دنیا از آن بالا خیلی خیلی جذاب بود. چون ماه و خورشید همه چیز را از آن بالا خوب خوب می‌بینند. حالا بگویید ببینم «ماه از آن بالا چه دید؟» خورشید از آن بالا چه دید؟

خورشید که تمام روز در حال تابیدن بود خیلی دقیق به زمین نگاه می‌کرد. اما ماه نظر دیگری داشت. او یک روز از خورشید گله کرد و گفت که خورشید حواسش جمع نیست و به اطرافش خوب نگاه نمی‌کند. این‌طوری شد که خورشید شروع کرد به گفتن از دیده‌های خودش، آن هم یکی یکی و شمرده و باحوصله. مثلاً او از آن بالا یک جنگل بزرگ را دیده بود. در جنگل چه چیزهایی هست؟ بله، یک عالمه درخت و گل و سبزه. یک عالمه گل رنگارنگ در اندازه‌های گوناگون. درختانی با شاخه‌های بلند و پرندگان قشنگی که روی آن‌ها می‌نشینند و آواز می‌خوانند. خلاصه که جنگل از نگاه خورشید خیلی قشنگ بود. اما به همان اندازه، دیدن گلی خوش‌رنگ اما تنهای تنها هم برای خورشید دوست‌داشتنی به نظر می‌رسید. خورشید حیوانات گوناگونی را هم روی زمین دیده بود. یک بار سگی با گوش‌های آویزان را از روبه‌رو دیده بود و بار دیگر همان سگ را از پشت دیده بود. وااای که چقدر خورشید دقیق به همه چیز نگاه می‌کرد!

در کتاب «ماه از آن بالا چه دید؟» برایان وایلد اسمیت از طریق گفت‌وگوی ماه و خورشید و به کمک تصاویر زیبا و رنگارنگ، کودکان را برخی مفاهیم ساده و متضاد از قبیل چاق و لاغر، ضعیف و قوی، روشنایی و تاریکی، جلو و عقب، کم و زیاد آشنا می‌کند؛ همچنین کودک با مشاهده و مطالعه‌ی این کتاب، در کنار یادگیری مفاهیم گوناگون، با چندین جانور نیز آشنا می‌شود. این کتاب برای کودکان بالای 5 سال و کودکان سال‌های اول دبستان مناسب است.

گزیده کتاب

ماه به خورشید گله می‌کرد آنچه را که در زمین است به‌درستی ندیده. خورشید گفت: «من همه چیز را دیده‌ام و چندتایی از آن چیزها را که در زمین هست به تو نشان می‌دهم.»
ببین این یک شهر است. خانه‌ها و ساختمان‌های زیادی در شهر وجود دارد و این یک…

اطلاعات کتاب

برای ارسال دیدگاه لازم است وارد شده یا ثبت‌نام کنید

ورود یا ثبت‌نام

برای ثبت بریده ای از کتاب لازم است وارد شده یا ثبت‌نام کنید

ورود یا ثبت‌نام