هم پای نور: فرایند آفرینش هنری آثاری از عبدالحمید قدیریان
هم پای نور: فرایند آفرینش هنری آثاری از عبدالحمید قدیریان
900,000
تومان
5 ٪
855,000
تومان
افزودن به سبد خرید

هم پای نور: فرایند آفرینش هنری آثاری از عبدالحمید قدیریان

مجموعه تابلو های «آسمان حسین (ع)» و «هم پای نور»

دسته بندی: هنرهای تجسمی

ناشر: سوره مهر

نویسنده: عبدالحمید قدیریان

ویراستار: محمد مقرونی

سال نشر: 1401

تعداد صفحات: 136

فروش پیامکی این محصول
معرفی کتاب
گزیده کتاب
مشخصات
نظرات کاربران
بریده های انتخابی شما

معرفی کتاب

کتاب هم پای نور، فرایند آفرینش هنری آثاری از عبدالحمید قدیریان مجموعه تابلو های «آسمان حسین (ع)» و «هم پای نور» است. کتاب هم پای نور به قلم عبدالحمید قدیریان نوشته شده است و با عکاسی محمد فراهانی و جواد سیدآبادی در انتشارات سوره مهر منتشر شده است.

گزیده کتاب

انقلاب که شد، سال اول دانشگاه بودم و در دانشگاه تهران، دانشکده هنرهای زیبا، در رشته نقاشی تحصیل می‌کردم. آن روزها جامعه حال‌وهوایی پرشور داشت. بعد از سال‌ها و شاید قرن‌ها، گویی امید به جامعه تزریق شده بود و با اینکه مردم نگاه علمی و استدلالی به ماجرای انقلاب نداشتند، در دلشان از حق بودن آن مطمئن بودند.
یکی از صفاتی که از منش امام (ره) در ما ایجاد شده بود، اعتماد نداشتن به هر آن‌چیزی بود که به نوعی به غرب منتسب بود و این‌گونه احساس می‌کردیم که باید مطالب آموزشی ما با در نظر گرفتن معیارهای انقلاب اسلامی بازنگری شوند. از این رو، در کلاس‌های درس، در مقابل مطالبی که استادان می‌گفتند مقاومت داشتیم و به‌راحتی آن‌ها را به قلبمان راه نمی‌دادیم؛ تا اینکه انقلاب فرهنگی رخ داد و دانشگاه‌ها تعطیل شدند.
طولانی شدن تعطیلی دانشگاه‌ها برای من کاملا منطقی جلوه می‌کرد. زیرا تصورم بر آن بود که اصلاح دروس دانشگاهی و تطبیقشان با معیارهای اسلامی کاری سخت و طاقت‌فرساست. پس از مدتی، دانشگاه‌ها دوباره باز شدند و ما با اطمینانی که به «ستاد انقلاب فرهنگی» داشتیم، دیگر در مقابل استادان مقاومتی نمی‌کردیم. البته این از سادگی و بی‌تجربگی‌مان بود که این‌گونه فکر می‌کردیم.
زیرا با گذشت زمان و چالش‌های فرهنگی مسیر انقلاب، به‌مرور به سهل‌انگاری و شاید خیانتی که در آن دوران شده بود پی بردیم.

اطلاعات کتاب

برای ارسال دیدگاه لازم است وارد شده یا ثبت‌نام کنید

ورود یا ثبت‌نام

برای ثبت بریده ای از کتاب لازم است وارد شده یا ثبت‌نام کنید

ورود یا ثبت‌نام