loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

سیر تفکر معاصر - جلد دوم

ناشر سوره مهر | پژوهشکده فرهنگ و هنر اسلامی

نویسنده محمد مددپور

سال نشر : 1389

تعداد صفحات : 616

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 1058 10003022
90,000 85,500 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

کتاب سیر تفکر معاصر 2، جلد دوم از مجموعة چهار جلدی «سیر تفکر معاصر» است که محمد مددپور آن را تدوین کرده است. این کتاب از سه باب تشکیل شده که هر باب خود شامل فصولی چند است.
باب اول، درباره زمینه های تجدد و دین زدایی در ایران و نخستین متفکران جدید ایران است. این باب از پنج فصل تشکیل شده است که معنای لغوی و اصطلاحی دین، شمه ای از اصلاح دین در جهان مسیحی، شهدای از دین در جهان اسلام، زمینه های تجدد و اصلاح دین در ایران، مدرنیسم و غربی شدن در قلمرو دین از موضوعاتی هستند که به این باب اختصاص داده شده اند.
باب دوم، در زمینه تجدد و اصلاح دین در اندیشه سید جمال الدین اسدآبادی است. که این باب چهره و راه سید جمال از دیدگاه های مختلف، روح فلسفی، مذهب نیچری، بینش ضد استعماری، حضور فلسفه و دین در نهضت تجدد اتحاد اسلام را بررسی کرده است.
باب سوم، به تجدد و دین زدایی در اندیشه میرزا ملکم خان ناظم الدوله و میرزا عبدالرحیم طالبوف می پردازد. این باب از شش فصل تشکیل شده است و مراحل مختلف سیر اندیشه میرزا ملکم و میرزا عبدالرحیم طالبوف را شرح می دهد.
هدف نویسنده از نوشتن این کتاب و سه جلد دیگر آن تلاشی است در جهت مطالعه و تحلیل مدرنیسم و پروتستانیسم اسلامی در اندیشه نخستین متفکران ایرانی از طریق تحلیل و تفسیر مضامین کتاب ها، مقاله ها و نامه های آنان.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
اخبار مرتبط
بازدیدهای اخیر شما