loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

دانشنامه فلسفه استنفورد 2: برهان اتاق چینی

ناشر کتاب طه (موسسه فرهنگی طه)

نویسنده دیوید کول

مترجم کاوه بهبهانی

سال نشر : 1402

تعداد صفحات : 144

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 106011 10003022
احتمال تاخیر در تهیه
140,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

برهان اتاق چینی برای نخستین‌بار در مقاله‌ای در سال 1980 به قلم فیلسوف آمریکایی جان سرل اقامه شد و به یکی از شناخته‌شده‌ترین استدلال‌ها در فلسفه‌ی جدید بدل شد.
یک نتیجه‌ی این برهان این است که هوش مصنوعی و کامپیوترهای دیجیتال می‌توانند «هوشمندانه» رفتار کنند، اما تفاوتشان با ما انسان‌ها در این است که نمی‌فهمند چه می‌کنند، گرچه چنان رفتار می‌کنند که گویی می‌فهمند. کامپیوترها در بهترین حالت، شناخت و حوش بشری را شبیه‌سازی می‌کنند.
در نگاه سرل نه مغز آدمی کامپیوتر دیجیتال است و نه ذهن بشر برنامه‌ی کامپیوتری است و نه کامپیوترهای دیجیتال دارای حالات ذهنی، از جنس حالات ذهنی بشری هستند. برهان اتاق چینی، از هنگام ظهورش بحث‌های درازدامنی در میان رشته‌های گوناگون به راه انداخت و موافقان و مخالفان بسیاری بر سر صحت این برهان با هم بحث می‌کنند.

کتاب دانشنامه فلسفه استنفورد 2: برهان اتاق چینی نوشته دیوید کول است و با ترجمه کاوه بهبهانی در انتشارات کتاب طه منتشر شده است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما