loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

راز پایداری سوریه به روایت اسناد محرمانه

5 (2)

ناشر مرکز اسناد انقلاب اسلامی

نویسنده سامی کلیب

مترجم فاطمه شاه حسینی

زیر نظر صفاءالدین تبرائیان

سال نشر : 1402

تعداد صفحات : 720

معرفی کوتاه

کتاب راز پایداری سوریه؛ به روایت اسناد محرمانه نوشته سامی کلیب با ترجمه فاطمه شاه‌حسینی در انتشارات مرکز اسناد انقلاب اسلامی منتشر شده است.

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 106034 10003022
350,000 332,500 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

کتاب راز پایداری سوریه؛ به روایت اسناد محرمانه نوشته سامی کلیب با ترجمه فاطمه شاه‌حسینی در انتشارات مرکز اسناد انقلاب اسلامی منتشر شده است.

این کتاب با گفتار اختصاصی نویسنده برای فارسی زبانان و با نظارت آقای دکتر صفاالدین تبرائیان ترجمه شده است.

برگردان و انتشار این اثر که ناگفته‌های جنگ سوریه را به روایت اسناد محرمانه بیان می‌کند، در روزهایی که ناآرامی‌ها و اعتراضات عمدتا هدایت‌شده از سوی دولت‌های غربی در ایران، پروژه‌ی سوریه‌سازی2 را به ذهن متبادر می‌سازد، خوانندگان کتاب را با جنبه‌های پرفریب سیاست بین‌الملل آشنا می‌نماید و ناشنیده‌های اتاق‌های دربسته را بر صفحه‌ی کاغذ به تصویر می‌کشد.

راز پایداری سوریه از زبان عربی با نام اصلی «اسد؛ میان رفتن و نابودی» از نویسنده‌ و تحلیل‌گر سامی کلیب، بوده و با ترجمه فاطمه شاه‌حسینی در ایران منتشر شده است.

این کتاب کوششی برای شرح جنگ سوریه از دریچه‌ی شخصیت بشار اسد و نقش‌آفرینی اوست. البته در این کتاب صورت‌جلسات و اسناد سری و مصاحبه‌های متعددی نیز با افراد درگیر در این جنگ فرسایشی در داخل سوریه و خارج از آن مطرح خواهد شد که برخی از ابهامات بسیار را تا زمان آماده‌سازی این کتاب توضیح می‌دهد و این کتاب و اسنادش سیاستمداران، نویسندگان و مورخان را همچنان در برابر این پرسش مهم قرار می‌دهد: آیا ویرانی سوریه واقعا سازماندهی‌شده و متکی بر پروژه‌های ترسیم دوباره‌ی نقشه‌ی منطقه‌ی غرب آسیا و تقسیم کشورهای آن براساس اسناد و نقشه‌های اسرائیلی و اهداف آمریکایی بوده که ایستادن بشار اسد در کنار نیروهای مقاومت را در برابر اشغال عراق از سوی آمریکا و انگلیس برنتافته است یا آنکه این ویرانی دلایل دیگری دارد که همگان خواسته یا ناخواسته در آن شریک‌اند؟
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
اخبار مرتبط
بازدیدهای اخیر شما