بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  1. خانه
  2. کتاب
  3. معارف قرآن و حدیث (1)
  4. شرح و تفسیر متون اصلی (3-1)
  5. در قلمرو اندیشه امام موسی صدر 5: حدیث سحرگاهان (گفتارهای تفسیری امام موسی صدر)
  • در قلمرو اندیشه امام موسی صدر 5: حدیث سحرگاهان (گفتارهای تفسیری امام موسی صدر)

در قلمرو اندیشه امام موسی صدر 5: حدیث سحرگاهان (گفتارهای تفسیری امام موسی صدر)

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 1062910003022
هم اکنون غیرقابل سفارش!

معرفی کتاب

«حدیث سحرگاهان» دومین جلد از مجموعه گفتارهای تفسیری امام موسی صدر است. این کتاب ترجمه کتاب «احادیث السحر» است که در سال 1999 در بیروت منتشر شده است و افزون بر مطالب آن کتاب، حدود بیست بخش از متون نویافته نیز در آن گنجانده شده است.
این کتاب گفتارهای تفسیری است که امام موسی صدر در سحرگاهان ماه مبارک رمضان در رادیو لبنان بیان کرده است. با توجه به اینکه این سخنرانی ها در آخرین سال های حضور امام موسی صدر در لبنان ایراد شده است، به نوعی عصاره اندیشه و فکر امام موسی صدر در زمینه های مختلف و انعکاس و خلاصه معرفت وجودی امام صدر است.
در بخشی از این کتاب می خوانیم: «قرآن سند صدقِ گفتار محمد(ص) و اساس اسلام و کلام خداست. هنگامی که به قرآن گوش فرا می دهیم، به خدا گوش می کنیم که با ما سخن میگوید. پس هرچه علم و بینش و معرفت ما افزون و وضعیت اندیشة ما بهتر و تجربة ما بیشتر شود، از قرآن چیز جدیدتری درمی یابیم غیر از آنچه تا کنون دریافته ایم. امروزه، در پرتو اطلاعات جدید خود، قرآن را بیش از گذشته می فهمیم. بنابراین، قرآن در هر عصر و هر زمانی راهنمای ماست، هر قدر هم که پیشرفت ها زیاد شود.»
در این کتاب، 89 قسمت از مباحث تفسیری امام موسی صدر گنجانده شده که 58 قسمت آن تفسیر بخش هایی از سوره های بلند قرآن است که موضوعات مختلفی را در بر دارد و سی قسمت آن تفسیر سور قصار قرآن کریم است و یک بخش به نام «قرآن معجزه جاودان» شامل مباحثی درباره قرآن و تفسیر آن است.

قرآن سند صدق کفتار محمد (ص) و اساس اسلام و کلام خداست.هنگامی که به قرآن گوش فرا می دهیم ، به خدا گوش می دهیم که با ما سخن می گوید.پس هر چه علم و بینش و معرفت ما افزون و وضعیت اندیشه ما بهتر و تجربه ما بیشتر شود ، از قرآن چیز جدیدتری در می یابیم غیر از آنچه تاکنون در یافته ایم.امروزه در پرتو اطلاعات جدید خود ، قرآن را بیش از گذشته می فهمیم.بنابراین ، قرآن در هر عصر و هر زمانی راهنمای ماست ، هر قدر هم که پیشرفت ها زیاد شود.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط
اخبار مرتبط