loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

دود سرگردان: داستانی تاریخی (قرن اول هجری)

5 (1)

ناشر شرکت انتشارات علمی و فرهنگی

نویسنده علی اکبر فرهنگی

سال نشر : 1402

تعداد صفحات : 346

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 107614 10003022
250,000 237,500 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

کتاب دود سرگردان: داستانی تاریخی (قرن اول هجری) نوشته علی اکبر فرهنگی است و در انتشارات علمی و فرهنگی منتشر شده است. دود سرگردان رمان تاریخی است. فیش‌برداری‌های این مجموعه کتاب نزدیک به 30 سال به طول انجامید. صالح‌ابن عبدالرحمن تمیمی. صالح از اسرای ایرانی بوده که در 5 سالگی اسیر می‌شود و همراه با مادر و خواهرش او را می‌برند و می‌فروشند.
زنی در مدینه این کودک را می‌خرد چون زیبا بوده است. این زن، زن یک شهید مسلمان بوده و بچه‌ای هم‌سن او داشته که می‌میرد و صالح را به فرزندی می‌پذیرد. صالح همینطور پیشرفت می‌کند تا به وزارت عبدالملک مروان می‌رسد. در مقام وزیری هم به قتل می‌رسد. کتاب دود سرگردان به ماجرای صالح در دل تاریخ می پردازد.

سپاه عبدالله بن عامر که راه بسیاری پیموده بود و هرکجا رسیده بود فتح کرده و مال بسیاری به دست آورده بود در سال سی هجری رو به سوی خراسان نهاد. خراسان سرزمینی آباد با شهرهای بزرگ و باغات معمور بود که هر روستای آن صدها جنگجو و خانوادۀ آنها را بسنده بود و از هر خانه ای مال های بسیار به دست می آمد. عبدالله در بصره که بود، وصف خراسان را بسیار شنیده و در رؤیای دستیابی به آنجا بود. هر شب وقتی که سر به بالین گذاشت ساعت ها به خراسان می اندیشید و اینکه چگونه می توان بدانجا دست یافت.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما