loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

هر کسی کار خودش: فرهنگ مشاغل جبهه

ناشر سوره مهر

گردآورنده کتاب رحیم مخدومی

سال نشر : 1390

تعداد صفحات : 119

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 1079 10003022
24,000 22,800 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

کتاب حاضر، دربردارنده اطلاعاتی در ارتباط با مشاغل موجود در جبهه و اصطلاحات رایج در این رابطه در زمان «جنگ ایران و عراق» و برای گروه سنی نوجوانان است. در این کتاب به مشاغلی که جزو امور سازمانی سپاه و بسیج در دوران جنگ و دفاع مقدس بوده، پرداخته شده است، لذا ممکن است مشاغل سازمانی ارتش و نیز مشاغل سازمانی سپاه، پس از جنگ، با مشاغل ذکر شده در این کتاب تفاوت هایی داشته باشد. کتاب در دو بخش با عناوین«یگانهای رزمی» و «خاطرات یگانهای رزمی» تدوین شده است. بخش اول به اصطلاحات و مشاغل جبهه و ذیل سه فصل «یگانهای مانوری (رزمی)»، «یگانهای پشتیبانی رزم» و«یگانهای خدمات پشتیبانی رزم» همچون: اطلاعات و عملیات،گردان ساده، تک تیرانداز، قناصهچی، آرپیجی زن، بیسیمچی،سنگرسازی و ... اختصاص دارد. در بخش دوم نمونه هایی از خاطرات رزمندگان، فرماندهان و شهدا،همچون: «محسن رضایی»، «محمدابراهیم همت»، «احمدمتوسلیان»، «صیاد شیرازی»، «حسین خرازی»، «باکری»...، درارتباط با مشاغل ذکر شده در بخش اول، آمده است. حقیقت جنگ به چند سالی که در جریان بود خلاصه نمی شود. جنگ تحمیلی هنوز آن چنان که باید و شاید مورد بررسی های گوناگون قرار نگرفته شده است. ابعاد جامعه شناختی، روان شناختی و مردم شناختی جنگ به درستی روشن نشده است و ابعاد اقتصادی و فرهنگی و اجتماعی آن متاسفانه زیر ذره بین قرار نگرفته شده است. کتاب «هر کسی کار خودش» با هدف آشنایی مخاطبان نوجوان با فضای کلی کتاب های خاطرات جنگ، نوشته شده است. نویسنده در این اثر قصد دارد، آدرس کوچه های شهر خاطرات جنگ را به دست نسل بعد از جنگ بدهد، تا هم از خواندن خاطرات لذت ببرد و هم به هدف برسد. اصطلاحاتی که در این کتاب برگزیده شده است آن هایی هستند که جزو شغل های رزمندگان اسلام بودند و شامل اصطلاحات رایج در جبهه هاست. کتاب در دو بخش، یکی یگان های رزمی و دومی خاطرات یگان های رزمی تنظیم شده است. در کنار تعریف اصطلاحات فنی و نظامی، خاطراتی هم ذکر شده است. تلاش نویسنده از آن جهت ارزشمند است که ضمن زنده نگه داشتن اصطلاحات و واژه های دوران دفاع مقدس، کنجکاوی بسیاری از مخاطبان گروه سنی مختلف را برای آگاهی از رمز و راز این کلمات مرتفع کرده و می تواند برای نویسندگان و محققین هم منبع مناسبی جهت تحقیق و پژوهش باشد.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
اخبار مرتبط
بازدیدهای اخیر شما