بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  • جنسیت و نفس

جنسیت و نفس

با گفتارها و گفت و گوهایی از اساتید و دانشوران محمدتقی مصباح یزدی ...

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 1087810003022
به من اطلاع بده

معرفی کتاب

این کتاب ضمن گردآوری مصاحبه ها و مقالات اساتیدی چون محمدتقی مصباح یزدی، غلام رضا فیاضی، سیدمحمدغروی، حمیدپارسانیا، محمدتقی سبحانی، هادی صادقی، یدالله یزدان پناه، مرتضی جوادی آملی، محمدتقی کرمی، محمدرضا زیبائی نژاد درباره موضوع جنسیت و نفس، به تبیین اهمیت و جایگاه جنسیت و نفس، طرح پرسش های اصلی، دیدگاه های مطرح شده، نقاط مشترک و متمایز دیدگاه ها و نتایج حاصل از هر دیدگاه پرداخته است.

در پیشگفتار کتاب جنسیت و نفس آمده است: در باب جنسیت و روح، گرچه سخن چندانی درکتب متداول فلسفی دیده نمی شود و این بحث دغدغه ذهنی فلاسفه پیشین نبوده است، اما فلاسفه معاصر گه گاه به مناسبت های مختلف به آن پرداخته اند.

بر اساس آنچه در پیشگفتار این کتاب ذکر شده است، دفتر مطالعات و تحقیقات زنان با استنطاق از دانشوران، دریچه ای به طرح ایده ها و دیدگاه های نو در حوزه مطالعات جنسیتی گشوده و در یک مراوده علمی زمینه حساسیت، باز اندیشی و اصلاح برخی از گزاره های علمی را فراهم نموده است.

این نوشتار درهفت گفتار جنسیت و نفس از منظر فلسفه، جایگاه انسانی زن در حکمت اسلامی، جنسیت و نفس در اسلام، ظرفیت های فلسفه در مسئله جنسیت، جنسیت و سنخیت، جنسیت و نفس به روایت حکمت متعاله و جنسیت و نفس ارائه شده است.

در بخش جنسیت و نفس از منظر فلسفه این کتاب آمده است: پذیرش تمایزات جنسی به معنای پذیرش جایگاه ارزشی و اعتقادی به فرادستی و فرودستی دیگری نیست بلکه این تمایزات زمینه را برای کارکردهای متمایز و توانمندی های ویژه هموار می سازد. بنابراین نباید از تفاوت درموقعیت ها و حقوق، برداشت منفی کرد و آنها را ظالمانه پنداشت؛ مگر آنکه ثابت شود این تفاوت ها تاثیری در سعات بشر ندارد و نیز با ویژگی های تکوینی زن و مرد هماهنگ نیست و با مجموعه ی تکالیف و حقوق زن و مرد نیز ناسازگار است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط