298,000
تومان
10 ٪
268,200
تومان
افزودن به سبد خرید

مدیریت منابع انسانی دیجیتال

راهنمای تحول سازمان ها در عصر دیجیتال

دسته بندی: مدیریت، برنامه ریزی و کار

ناشر: آریانا قلم

نویسنده: مهدی شامی زنجانی

سال نشر: 1402

تعداد صفحات: 312

فروش پیامکی این محصول
معرفی کتاب
مشخصات
نظرات کاربران
بریده های انتخابی شما

معرفی کتاب

هوش مصنوعی جایگزین شما نمی‌شود بلکه فردی که از آن استفاده می‌ کند جایگزین شما خواهد شد.

در عصر حاضر کسب‌وکارهایی بقا پیدا می‌کنند که بتوانند قابلیت‌های دیجیتال مناسبی در خود ایجاد کنند. چون با توجه به تغییرات با اطمینان خاطر می‌توان گفت که بخش یا فردی در سازمان وجود ندارد که مخاطب پیام تحول دیجیتال و تحت تأثیر آن نباشد. به بیان دیگر، تحول دیجیتال کارکردی در کنار کارکردهای سازمانی دیگر مانند مدیریت منابع انسانی، مدیریت بازاریابی، مدیریت مالی، مدیریت فرایند و مدیریت تولید و عملیات نیست، بلکه همچون چتری همۀ این موارد را در بر می‌گیرد.

در این بین از هم‌آمیزی مدیریت منابع انسانی و تحول دیجیتال مفهوم جدیدی به نام مدیریت منابع انسانی دیجیتال شکل گرفته که به‌اختصار به آن منابع انسانی دیجیتال نیز گفته می‌شود.

منابع انسانی دیجیتال یعنی بازطراحی و بهینه‌ساز ی فرایندهای مدیریت منابع انسانی با محوریت فناوری‌های دیجیتال. جذب و استخدام دیجیتال، جامعه‌پذیری و همسوسازی دیجیتال، مدیریت عملکرد و جبران خدمات دیجیتال، یادگیری و توسعۀ دیجیتال، و نگهداشت و خروج دیجیتال نتیجۀ چنین بازطراحی و بهینه‌ساز ی خواهد بود.

در فصل اول کتاب «مدیریت منابع‌انسانی دیجیتال» مفهوم‌ مدیریت منابع انسانی دیجیتال توضیح داده شده است. در پنج فصل میانی کتاب به دیجیتالی‌سازی هریک از فرایندهای مدیریت منابع انسانی اشاره شده است. این فصل‌ها

ساختار مشابهی دارند. هر فصل با یک داستان دربارۀ فرایند مورد نظر آغاز می‌شود، با نگاهی مختصر به گام‌های آن پیش می‌رود، با تشریح کاربرد فناوری‌های دیجیتالی همچون هوش مصنوعی و تحلیلگری داده، شبکه‌های اجتماعی، اینترنت اشیا، بلاکچین، و واقعیت مجازی و افزوده ادامه می‌یابد. و در فصل آخر، ده توصیۀ کاربردی برای پیاده‌ساز ی مفهوم مدیریت منابع انسانی دیجیتال در سازمان‌ها ارائه شده است. در انتهای هر فصل نیز کیوآرکد دسترسی به محتوای تکمیلی هر فصل قرار داده شده است.

مخاطبان اصلی این کتاب عبارت‌اند از: مدیران و کارشناسان منابع انسانی، استادان و دانشجویان رشته‌های مدیریت منابع انسانی و تحول دیجیتال، مدیران و کارشناسان تحول دیجیتال، مدیران و کارشناسان فناور ی اطلاعات،مدیران و کارشناسان استارتاپ‌های فعال در حوزۀ منابع انسانی دیجیتال و … هستند.

کتاب مدیریت منابع انسانی دیجیتال اثر مهدی شامی زنجانی، محسنه اسدی از انتشارات آریانا قلم منتشر شده است.

اطلاعات کتاب

برای ارسال دیدگاه لازم است وارد شده یا ثبت‌نام کنید

ورود یا ثبت‌نام

برای ثبت بریده ای از کتاب لازم است وارد شده یا ثبت‌نام کنید

ورود یا ثبت‌نام