98,000
تومان
5 ٪
93,100
تومان
افزودن به سبد خرید

پندار برساخته: روش های دعوت، جذب و سازماندهی داعش

دسته بندی: جهان اسلام: فرق، جریان ها و جنبش ها

ناشر: پژوهشکده باقرالعلوم علیه السلام

نویسنده: یاسر قزوینی حائری

سال نشر: 1402

تعداد صفحات: 176

1
فروش پیامکی این محصول
معرفی کتاب
مشخصات
نظرات کاربران
بریده های انتخابی شما

معرفی کتاب

داعش در فرایند تبلیغی و در دوره‌های فراز و نشیب خود از شیوه‌های مختلفی برای جذب نیرو بهره برده است؛ این شیوه تبلیغی، از یک دیدگاه، وامدار پیشینه رسانه‌ای جریان‌های سلفی جهادی از افغانستان تاکنون و از دیدگاه دیگر، چه‌بسا وامدار شیوه نگاه تبلیغی بعث عراق در ایجاد رعب و وحشت در میان مخاطبان است.

در این تحقیق که تأملی است در استراتژی جریان‌ها و سازمان‌های تبلیغ روش‌های جذب و سازماندهی داعش، تلاش می‌شود تا با استفاده از منابع دست اول و تولیدات تبلیغی و رسانه‌ای و با توجه به دسترسی به بسیاری بلکه بیشتر تولیدات رسانه‌ای این گروه، تبیین و تحلیلی درباره شیوه‌های تبلیغی آن بیان شود.

پرسش اصلی پژوهش این است که داعش از چه شیوه‌های تبلیغی بدیع و متمایزی برای جذب و اقناع مخاطبان خود بهره می‌برد؟

در این پژوهش ابعاد مختلف تبلیغ داعش، با توجه به منابع و اسنادی که در دسترس قرار دارند، بررسی می‌شوند. همچنین بیشتر بر اسنادی که داعش منتشر کرده و به ویژه تولیدات رسانه‌ای داعش تکیه شده است و با توجه به اینکه اخبار و گزارش‌های غیردقیق بسیاری درباره این گروه وجود دارد، در این نوشته تلاش شده است تا حد امکان از این‌گونه نوشته‌ها استفاده نشود و بیشتر بر اسناد خود داعش استناد شود.

این اثر دارای دو بخش اصلی است. نویسنده در بخش نخست به بررسی مبانی و کلیات تبلیغ داعش، شامل گفتمان و پادگفتمان و کلیاتی درباره دعوت و تبلیغ و مبلغان داعش و معرفی برخی مبلغان می‌پردازد و در بخش دوم جایگاه دعوت در ساختار داعش به ویژه در دیوان‌الدعوة و المساجد و دیوان‌الحسبه و به طور خاص دیوان الاعلام المرکزی را مورد تحلیل قرار می‌دهد.

کتاب پندار برساخته: روش های دعوت، جذب و سازماندهی داعش اثر یاسر قزوینی حائری از انتشارات پژوهشکده باقرالعلوم منتشر شده است.

اطلاعات کتاب

برای ارسال دیدگاه لازم است وارد شده یا ثبت‌نام کنید

ورود یا ثبت‌نام

برای ثبت بریده ای از کتاب لازم است وارد شده یا ثبت‌نام کنید

ورود یا ثبت‌نام