110,000
تومان
10 ٪
99,000
تومان
افزودن به سبد خرید

عشق،‌ عطش، عاشورا: 72 متن ادبی عاشورایی

دسته بندی: امام حسینو عاشورا

ناشر: بوستان کتاب قم

نویسنده: حسین صنعت پور امیری

سال نشر: 1402

تعداد صفحات: 176

فروش پیامکی این محصول
معرفی کتاب
گزیده کتاب
مشخصات
نظرات کاربران
بریده های انتخابی شما

معرفی کتاب

کتاب عشق،‌ عطش، عاشورا: 72 متن ادبی عاشورایی، اثر حسین صنعت پور امیری است، که توسط نشر بوستان کتاب منتشر شده است.

کربلا مکتب معرفت و معراج معنویت است و بال سلوک و نردبان عروج؛ اثر حاضر روایتی از عاشورا و کربلاست؛ روایتِ قلمی که با قلبش نگریست و گریست و گوشه‌ هایی از مفاهیم سبز و سازنده داستان سرخ عاشورا را در قالب واژه‌ هایی که سیاه پوش و سینش‌ ها که حسین‌ اند به نگارش درآورد … به امید آمدن منتقمی که صبح ظهورش، مرهم خونی ترین زخم عصر عاشوراست.

گزیده کتاب

فرات یعنی آب؛ آبی که آینه‌دار عطش است و جاری زلالی که نمی‌ توان گفت آب است یا آتش، چرا که نگاه به آن دل را می‌ سوزاند.

فرات یعنی اشک؛ نهری که بحری از غم در دل دارد و جاری زلالی که نمی‌ توان گفت آب است یا اشک، چرا که از روز عاشورا، چون سیل اشکی روی زمین جاری است.

فرات یعنی عطش؛ آینه‌ ای که تصویردارِ تشنگانی است که در کنار آب از عطش سوختند و بر دل فرات برای همیشه آتش افروختند و اینک نهر فرات، تشنه‌ ترین نهر دنیاست که یاد تشنگی، دامن ذهنش را رها نمی‌ کند و پیوسته به یاد عطش می‌سوزد.

فرات، نهر مقدسی است که رایحه بهشت و بوی اهل بیت (ع) می‌دهد؛ نهری است که مَهر فاطمه (س) است و بوی دستان عباس (ع) از آن به مشام می‌رسد. از این رو مظلومیت از سر و روی این آب می‌بارد و یادآور آب دیده کودکان تشنه حسین (ع) است.
در نگاه شیعه دل سوخته، این نهر تشنه‌ترین نهر عالم است که با یاد عطش می‌سوزد و قصه پرغصه بی‌آبی عاشوراییان، پیوسته در فکر فرات جاری است. این آب اگر مَهر فاطمه (س) نبود و اگر در روز عاشورا در مقابل چشمانِ تشنگان نبود، یاد و خاطره‌اش انسان جانسوز و جانگداز نبود......

اطلاعات کتاب

برای ارسال دیدگاه لازم است وارد شده یا ثبت‌نام کنید

ورود یا ثبت‌نام

برای ثبت بریده ای از کتاب لازم است وارد شده یا ثبت‌نام کنید

ورود یا ثبت‌نام