286,000
تومان
10 ٪
257,400
تومان
افزودن به سبد خرید

نقشه راه در تدوین الگوی اسلامی - ایرانی پیشرفت - جلد اول

فصل اول تا هجدهم

دسته بندی: فرهنگ و تمدن

ناشر: دانشگاه امام صادق (ع)

نویسنده: حجت الله عبدالملکی

سال نشر: 1399

تعداد صفحات: 852

1
فروش پیامکی این محصول
معرفی کتاب
مشخصات
نظرات کاربران
بریده های انتخابی شما

معرفی کتاب

توسعه اقتصادی به معنای عمومی ارتقاء سطح رفاه و وضعیت معیشت افراد جامعه، از دغدغه‌های اساسی مدیران جوامع مختلف بوده و هست. جایگاه این عامل در مدیریت کلان اقتصادی و اجتماعی موجب توجه اندیشمندان حوزه‌های مختلف این علوم و در نتیجه ارائه نظریات متعدد در تبیین مفهوم و تصریح عوامل مؤثر بر آن در ادوار مختلف بوده است.

با وجود اینکه مبحث توسعه اقتصادی در ادوار مختلف تاریخ معاصر ایران مورد توجه بوده است، نام‌گذاری دهه چهارم انقلاب اسلامی با عنوان دهه پیشرفت و عدالت از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی) نقطه عطفی در حوزه‌های نظری و کاربردی برنامه‌ریزی به اصطلاح توسعه در کشور ایجاد نمود. ایشان در بیانات مختلف به تشریح موضوعات و جوانب پیشرفت از جمله مفهوم، مبانی، اصول، فرایند، موانع و الزامات پرداختند. معظم له علت نام‌گذاری این دهه به عنوان دهه پیشرفت و عدالت را «آمادگی‌های بسیار وسیع و عظیمی» می‌دانند که در دهه آینده در ایران برای پیشرفت و عدالت به وجود آمده است. از دیدگاه ایشان «ملت، آماده یک حرکت پرشتاب و بزرگی به سمت پیشرفت و عدالت است؛ چیزی که در دهههای قبل، این امکان با این گستردگی برای ملت فراهم نبود».

بی‌شک سرآغاز حرکتی شتابنده در مسیر رشد و پیشرفت اسلامی در کشور، تقویت و توسعه مبانی و ساختار علمی و نظری این الگو است. این امر خطیر، وظیفه جامعه علمی کشور در تمامی حوزه‌های مرتبط را تشدید می‌کند. بدین جهت سازماندهی نیروهای علمی کشور و هم‌افزاسازی قوای ایشان مورد تأکید مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) قرار گرفته است.

از این رو سلسله نشست‌های الگوی اسلامی ـ ایرانی پیشرفت در جهت تحقق منویات مقام معظم رهبری با اهداف ذیل برگزار گردید:

جمع‌آوری و جمع‌بندی اولیه نظریات ارائه شده در ابعاد نظری و کاربردی الگو؛
زمینه‌سازی جهت تولید اندیشه و نظریه‌پردازی در ابعاد نظری و کاربردی الگو، از طریق:
دعوت از اندیشمندان و صاحب‌نظران حوزه‌های مرتبط جهت تشریح ابعاد نظری و کاربردی الگو، با ارائه مقاله و سخنرانی؛
کمک به جریان هم‌اندیشی و هم‌افزایی در تبیین نظری و کاربردی الگو، با دعوت از اساتید منتخب در حوزه‌های مرتبط جهت حضور در جلسات سخنرانی و ارزیابی و اظهارنظر در خصوص مقالات و سخنرانی‌های ارائه شده؛
پشتیبانی از برنامه‌های علمی قابل تعریف در پیگیری موضوعات و ابعاد جدید الگو (کشف و طرح شده در جریان سخنرانی‌ها، ارزیابی‌ها و هم‌اندیشی‌ها)؛
فراهم‌سازی منبع علمی و نظری با هدف طراحی نقشه راه در تدوین نهایی الگو.
محصول نهایی این نشست‌ها، تهیه و جمع‌بندی کلی نظریات و دیدگاه‌های اندیشمندان در حوزه الگو و فراهم نمودن منبع علمی و نظری کافی با هدف طراحی نقشه راه در تدوین نهایی الگوی اسلامی ـ ایرانی پیشرفت خواهد بود.

کتاب نقشه راه در تدوین الگوی اسلامی _ ایرانی پیشرفت (جلد اول) اثر محمدهادی زاهدی وفا؛ حجت الله عبدالملکی؛ دکتر محمد نعمتی از انتشارات دانشگاه امام صادق ع منتشر شده است.

اطلاعات کتاب

برای ارسال دیدگاه لازم است وارد شده یا ثبت‌نام کنید

ورود یا ثبت‌نام

برای ثبت بریده ای از کتاب لازم است وارد شده یا ثبت‌نام کنید

ورود یا ثبت‌نام