170,000
تومان
10 ٪
153,000
تومان
افزودن به سبد خرید

کانون ارزیابی و توسعه: راهنمای برگزاری به همراه چارچوب ها و ابزارهای کمکی

دسته بندی: مدیریت، برنامه ریزی و کار

ناشر: دانشگاه امام صادق (ع)

نویسنده: یان تیلور

سال نشر: 1399

تعداد صفحات: 228

امتیاز
1
نفر
1 از 5
فروش پیامکی این محصول
معرفی کتاب
مشخصات
نظرات کاربران
بریده های انتخابی شما

معرفی کتاب

این کتاب اساساً دستورالعمل «چگونه انجام دادن» امر سنجش و ارزیابی است و برای شما پیشنهاد‌ها و ابزارهایی را فراهم می‌کند تا بتوانید به آسانی و به‌طور اثربخش کانون‌های ارزیابی و توسعه را در سازمان خودتان معرفی، طراحی و عرضه کنید. این کتاب برای ارزیابی مدیران یا سرپرستان تدوین شده است، با‌این‌حال شما می‌توانید از اصول آن در همه کانون‌های ارزیابی استفاده کنید.

در تدوین این کتاب نیازهای متخصصان پُرمشغله مدیریت منابع انسانی در نظر گرفته شده است. ممکن است شما تابه‌حال بارها در مورد پیاده‌سازی کانون‌های ارزیابی فکر کرده باشید اما به دلایل گوناگونی نتوانسته باشید که شروع کنید.

‌ممکن است شما این احساس را به شکل مستقیم یا غیرمستقیم داشته باشید که همکارانتان در بخش­های مختلف در برابر این ایده مقاومت می‌کنند و نتوانید تشخیص دهید که چگونه باید آن‌ها را قانع کنید. اگر چنین است، فصل اول نکاتی کاربردی برای پذیراندن کانون ارزیابی به همکارانتان را فراهم می‌کند.

از سوی دیگر شاید شما نتوانسته‌اید در برنامه زمانی شلوغتان، زمانی خالی پیدا کنید تا بتوانید در دفتر کارتان بنشینید و فرایند کاملی را طراحی کنید که چارچوب شایستگی و تمارین ارزیابی را شامل شود. فصل دوم نه‌تنها چارچوبی ساده را در برمی‌گیرد که مخصوصاً برای استفاده در کانون‌های ارزیابی طراحی شده است، بلکه سرنخ‌هایی را هم در اختیارتان می‌گذارد تا چارچوب خودتان را نیز طراحی کنید.
استخدام افراد جدید و شناسایی نیازهای توسعه ای نیروی انسانی فرآیندی زمان بر و مخاطره آمیز است که این امر ضرورت استفاده از ابزارها و روشهای ارزیابی مناسب را تشدید می کند/ بدین منظور استفاده از کانونهای ارزیابی و توسعه بیش از پیش رواج پیدا کرده است.

در این کتاب رهنمودها و ابزارهایی برای معرفی، طراحی و اجرای کانون های ارزیابی و توسعه در سازمان ارائه شده است و با رویکردی کاربردی، جنبه های مختلف اجرای کانون ارزیابی و توسعه، از توجیه افراد مختلف سازمان تا اجرای ارزیابی و ارائه گزارش و بازخور، مرور شده است. ارائه چارچوبی برای انتخاب روش مناسب ارزیابی افراد و مقایسه کانون ارزیابی با سایر روش های متداول ارزیابی دیگر بخش تشکیل دهنده این کتاب است.

کتاب کانون ارزیابی و توسعه: راهنمای برگزاری به همراه چارچوب ها و ابزارهای کمکی اثر یان تیلور از دانشگاه امام صادق ع منتشر شده است.

اطلاعات کتاب

برای ارسال دیدگاه لازم است وارد شده یا ثبت‌نام کنید

ورود یا ثبت‌نام

برای ثبت بریده ای از کتاب لازم است وارد شده یا ثبت‌نام کنید

ورود یا ثبت‌نام