loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

نگاهی گذرا به بسیج و بسیجی

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 11017 10003022
25,000 22,500 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

این کتاب مجموعه گفتارهای حضرت آیت الله مصباح یزدی مدظله العالی است که در مناسبت ها و موقعیت های گوناگون درباره بسیج و تفکر بسیجی ایراد شده است. ایشان در این کتاب ضمن برشمردن ویژگی های قرآنی بسیج و بسیجی، رسالت این شجره طیبه را نیز برشمرده اند. در بخش نخست این کتاب و در پی بازشناسی مفهوم و کارکردهای بسیج، از آسمانی ترین واژه ها مدد جسته می شود و به هفت ویژگی بسیج در نگاه روشن قرآن اشاره می گردد: پایداری در راه خدا، طلب آمرزش الاهی، طلب ثبات قدم و نصرت از خداوند، اتکا به قدرت الاهی، تواضع با مؤمنان، سرسختی با دشمنان، و پیوند با ولایت از جمله مؤلفه هایی است که در این بخش به آنها اشاره شده است.
همچنین مؤلف محترم با اشاره به خطبه های امیرالمؤمنین(ع) در کتاب شریف نهج البلاغه در بیان ویژگی های رزمندگان و بسیجیان صدر اسلام، ویژگی ها و مؤلفه های بسیجی راستین را در آینه نهج البلاغه باز می نمایاند. عشق به جهاد و شهادت، انس با قرآن، روزه داری، سحرخیزی، احیای سنت های الاهی، وظیفه شناسی، تبعیت از رهبری و زنده نگهداشتن یاد شهیدان از ویژگی هایی است که در کلام حضرت امیر برای بسیجیان ذکر شده است.
در پایان این کتاب به نقش تأثیرگذار بسیج و تفکر بسیجی در تحولات فرهنگی و سیاسی کشور به ویژه در انقلاب اسلامی و نقش اجتماعی بسیج اشاره شده است. حضرت استاد در این بخش، ضمن بیان اهمیت آشنایی با فرهنگ غرب و انحطاط فزاینده آن، لزوم مقابله با تهاجم فرهنگی، حفظ تفکر و روحیه بسیجی و آگاهی از مسایل سیاسی را به عنوان ضامن بقای انقلاب و ارزش های والای اسلامی شرح و توضیح می دهند.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
نظرات

امیر محمد محمدی نیا

بسیار خوب و خواندنی

15 اردیبهشت 1400

شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
اخبار مرتبط
بازدیدهای اخیر شما