بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  1. خانه
  2. کتاب
  3. اسلام (2)
  4. نظام فکری و اعتقادی اسلام (2-2)
  5. انسان کامل از نگاه امام خمینی (ره)
  • انسان کامل از نگاه امام خمینی (ره)

انسان کامل از نگاه امام خمینی (ره)

ویرایش جدید؛ پژوهشکده فلسفه و کلام اسلامی - 45

ناشر : پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی

نویسنده : محمدامین صادقی ارزگانی

سال نشر : 1388

تعداد صفحات : 215

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 1124710003022
هم اکنون غیرقابل سفارش!

معرفی کتاب

کتاب حاضر به بررسی و تبیین دیدگاه «مکاتب عرفانی» درباره ایده «انسان کامل» و تطبیق آن با «نظریات امام» خمینی (ره) می پردازد.

به نظر نویسنده، شناخت انسان کامل از ضروری ترین حقایق عرفانی و اعتقادی است و فهم و شناخت دیدگاههای امام خمینی در این باره هدف تألیف این اثر است.
وی سپس به بیان تاریخ مسئله پرداخته و نوشتههای عبدالکریم جیلی و ابن عربی را در این باره و در باب «مقام ولایت» تحلیل کرده و طی فصولی سیمای انسان کامل، ضرورت وجود آن، جایگاه، مقامات و راه رسیدن به مقام انسان کامل را بحث و در پایان مصادیق انسان کامل را تحلیل کرده است.
او مفاهیم ولایت، اسفار اربعه، و خلافت الاهی را که اصطلاحاتی درباره انسان کامل هستند با بهره گیری از دیدگاه ابن عربی، جبلی، امام خمینی و دیگر عرفا به صورت تطبیقی توضیح داده است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی