بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت

روایت تفکر، فرهنگ و تمدن از آغاز تاکنون - جلد دوم: دوباره به آسمان نگاه کن (از ظهور اسلام تا تمدن اسلامی)

ناشر : دفتر نشر معارف

نویسنده : معاونت مطالعات و تحقیقات سازمان ملی جوانان

گردآورنده کتاب : خانه فرهنگ و هنر سافیا

سال نشر : 1391

تعداد صفحات : 206

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 1131510003022
35,000 31,500 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

این اثر که جلد دوم این مجموعه می باشد، روایتی است از فرهنگ و تمدن اسلامی که با استناد به منابع معتبر دینی و تاریخی به تبیین روند شکل گیری و توسعه تمدن اسلامی از زمان بعثت رسول گرامی اسلام صلی الله علیه و آله تاکنون پرداخته است.
این اثر در پنج بخش حاوی مباحثی نظیر پیدایش جامعه اسلامی، خلافت امویان، خاندان های ایرانی، سلسله های ترک، جریان های فکری جهان اسلام، دانش و نظام علمی در تمدن اسلامی، ملوک الطوایفی تیموریان، زوال تمدن اسلامی، هنر و ادبیات اسلامی، ظهور دوباره تمدن اسلامی و فرهنگ و تمدن دوره صفوی است.

روزی که ایوان کسری شکافت، آتش کده فارس خاموش شد، دریاچه ساوه خشکید، خدایان سنگ و چوب عرب سرنگون شدند و نوری به آسمان بلند شد که تا فرسنگ ها آن طرف تر دیده شد، آن ها که علائم ظهور آخرین پیامبر را می دانستند، فهمیدند که جایی در کره خاکی محمد به دنیا آمده است.
محمد امین در چهل سالگی به پیامبری مبعوث شد. 23 سال زحمات طاقت فرسای او در شبه جزیره از عرب جاهلی مردمانی را تربیت کرد که بعدها سرآمد مردمان جهان، در فرهنگ و تمدن شدند. با حمله مغول ها و شکست مسلمانان این تمدن رو به افول نهاد، اما علی رغم شکست مسلمانان، اسلام بر مغول پیروز شد و با گذشت سال ها این مغول ها بودند که مسلمانان می شدند. تمدن اسلامی در دوره صفویه دوباره به اوج بازگشت و این بار از فرهنگ شیعه هم بهره هایی برده بود. به گواهی تاریخ، این دو دوره از درخشان ترین دوره های تمدنی در جهان است. پیش رفت های مسلمانان در فرهنگ، علم، اخلاق، اندیشه طب، هنر، ادبیات و شکوه و عظمت تمدن اسلامی در این دوره ها برگرفته از تعالیم پیامبری بود که برای آبادی زمین نگاهش به آسمان بود، نگاهی که سال هاست در میان مسلمانان کم رنگ شده است. برای رسیدن به دوره های درخشان گذشته باید دوباره به آسمان نگاه کنیم.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط
اخبار مرتبط