بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت

نقش روشنفکران در تاریخ معاصر ایران - جلد سوم

مهندس مهدی بازرگان

ناشر موسسه فرهنگی هنری قدر ولایت

نویسنده موسسه فرهنگی هنری قدر ولایت

سال نشر : 1390

تعداد صفحات : 376

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 1165610003022
15,000 14,250 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

"نقش روشنفکران در تاریخ معاصر ایران" سری کتاب­هایی است که در تلاش است تابلویی گویا ولی کوتاه از گستره "تهاجم فرهنگی" ترسیم نموده و نقش و جایگاه روشنفکران دینی و غیردینی را در آن به نمایش بگذارد.
جلد سوم این کتاب به زندگی مهندس مهدی بازرگان می­پردازد. مهندس مهدی بازرگان یکی از کسانی است که در وقایع پیش و پس از انقلاب نقش تاثیرگذاری را داشته­است و به سبب نگاه­های خاص خود به غرب و مسائل دین اسلام، موجب پیدایش احزابی چون نهضت آزادی ایران و(به طور غیر مستقیم) سازمان مجاهدین خلق شده­است.
این کتاب در شش فصل "زندگی­نامه مهندس مهدی بازرگان"، "شخصیت مهندس مهدی بازرگان و عوامل تاثیرگذار در شکل­گیری آن"، "اندیشه دینی بازرگان و جلوه­های آن"، "عملکرد بازرگان پیش از پیروزی انقلاب اسلامی"،"عملکرد بازرگان پس از پیروزی انقلاب اسلامی" و "عملکرد بازرگان بعد از سقوط دولت موقت" به جوانب و زوایای مختلف زندگی بازرگان و تاریخ معاصر ایران می­پردازد. متن روان و ساده کتاب و استفاده از اسناد تاریخی و همچنین جامعیت کتاب در بررسی زندگی و افکار و اندیشه­های مهندس مهدی بازرگان این کتاب را از سایر کتاب­های مشابه متمایز می­کند.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما