بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت

دفاع مقدس، رخداد عظیم

ناشر موسسه فرهنگی ولاء منتظر (عج)

گردآورنده کتاب محمدمهدی بهداروند

تعداد صفحات : 147

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 1169210003022
قابل تهیه از مراکز پخش
22,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

کتاب «دفاع مقدس؛ رخداد عظیم» نوشته سرلشکر سید حسن فیروزآبادی، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح است که توسط حجت الاسلام محمدمهدی بهداروند تدوین شده است.

در قسمتی از مقدمه این کتاب که توسط بهداروند نگاشته شده آمده است: برای اینکه بتوان تحلیل صحیح و منطقی از دوران دفاع مقدس ارائه داد، باید به ضرورت انقلاب اسلامی و جایگاه این انقلاب و نظام در عرصه بین المللی توجه کرد؛ زیرا این توجه می تواند ما را از اهداف این جنگ آگاه کرده و تاثیر آن را در دستیابی به آرمان های انقلاب اسلامی برای ما روشن سازد. باید دید این جنگ آیا آنطور که عده ای تعبیر می کنند، عامل عقب ماندگی کشور شده و روند توسعه را کند کرده و یا عامل احیاء بشریت بوده و در روند توسعه جهانی مؤثر واقع شده است.

در ادامه این مقدمه آمده است: شواهد فراوانی وجود دارد که این نکته را تائید می کند که انقلاب اسلامی از همان آغاز پیدایش خود به سرعت به یک پدیده جهانی تبدیل شده است. این توسعه سریع نشان از این موضوع دارد که این حرکت ظرفیت جهانی شدن را داشته و ریشه آن در فطرت انسان ها است.

در قسمت دیگری از این مقدمه آمده است: انقلاب اسلامی با ارائه این آرمان ها به جامعه امروزی نمی توانست وارد یک جنگ همه جانبه با رقیب تمام عیار خود یعنی تمدن غرب نشود. نگاه امروز ما پس از بیستمین سالگرد آغاز جنگ تحمیلی این است که این جنگ، نقطه درگیری فیزیکی میان انقلاب جهانی اسلام و کلیت تمدن مادی است.

این کتاب در هفت فصل به نگارش درآمده است که نخستین فصل آن به تبیین ارتباط بسیج و دفاع مقدس اختصاص یافته است.

فیروزآبادی در این فصل ضمن تعریف تفکر بسیجی برای خواننده، 13 ویژگی برای این تفکر شمرده که پیوند با ولایت، ایمان و اخلاص، حریت در عبودیت و اطاعت آگاهانه از جمله این ویژگی ها است.

فصل بعدی کتاب «دفاع مقدس؛ رخداد عظیم» به عوامل مؤثر بر تبیین الگوی آموزش نظامی پرداخته و از تجربه هشت سال جنگ تحمیلی برای بررسی نقاط قوت و ضعف سیستم آموزش نظامی کشور در زمان جنگ استفاده کرده است.

در فصل سوم با عنوان «سپاه و امنیت ملی» نویسنده به تاثیر حضور شجاعانه سپاه در پیشبرد اهداف استراتژیک جنگ تحمیلی اشاره می کند و ماموریت سپاه و بسیج را مورد بازنگری قرار می دهد.

«ضرورت حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس» عنوان فصل بعدی این کتاب است که در آن به مواردی از تاریخ اسلام و دیگر ادیان برای اثبات این موضوع استناد شده است.

«سپاه از دیدگاه رهبر انقلاب»، «توسعه و تقویت بسیج» و «اندیشه های دفاعی امام خمینی(ره)» عناوین دیگر فصل های این کتاب است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
اخبار مرتبط
بازدیدهای اخیر شما