فراخوانی فراخوانی ...

سیاست نامه امام علی (ع)

مولف : محمد محمدی ری شهری

مترجم : مهدی مهریزی

با همکاری : سید محمدکاظم طباطبایی

ناشر کتاب : چاپ و نشر دارالحدیث

سال نشر : 1396

تعداد صفحات : 675

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: 10003022
600,000 ریال
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

سیاست نامه، کارآمدترین بخش موسوعة الإمام علیّ بن أبی طالب علیه السلام، برای کشورداری و ارجمندترین سرمایه برای ساماندهی تمدّن اصیل اسلامی در جامعه امروز بشر است.

سیاست نامه امام علی علیه السلام، در واقع، سیاست‏نامه حاکمیت ارزش‏های انسانی است.

از این رو، نه تنها برای جهان اسلام و سیاستمداران مسلمان، بلکه برای همه کسانی که از حاکمیت زور و زر و تزویر با نام‏های گوناگونْ رنج می‏برند و تشنه حکومت ارزش‏ها (و در رأس آنها: عدالت) هستند، بسی مفید و آموزنده است و به همین دلیل، این بخش از موسوعة الإمام علی علیه السلام، پیش از بخش‏های دیگر، به فارسی ترجمه شد و به صورت مستقل در اختیار علاقه‏مندان قرار گرفت.

گزیده کتاب

پیش از مطالعه این کتاب، توجّه خوانندگان گرامی را به چند نکته جلب می‏کنم:

۱. سیاست نامه، برگردان کامل بخش پنجم از موسوعة الامام علی علیه السلام به فارسی است که به دو شکلِ: «فارسی به همراه متن عربی» و «فارسی بدون متن عربی» عرضه می‏گردد.

۲. درآمد سیاست نامه، مشروح‏تر از «درآمد» بخش پنجم موسوعة الإمام علی علیه السلام است؛ چرا که تحلیلی با موضوع «علل تنها ماندن امام علی علیه السلام در اواخر دوره حکومت» و «دلایل عدم تداوم حکومت امام علی علیه السلام با وجود کارآمادیِ سیاست‏های ایشان» را نیز در بر دارد که از بخش هفتم آن کتاب، اخذ شده است.

۳. پس از انتشار چاپ نخست سیاست‏نامه امام علی علیه السلام، دیگر بخش‏های موسوعة الإمام علی علیه السلام نیز به فارسی ترجمه شد و اکنون نسخه کامل فارسی- عربیِ آن با عنوان دانش‏نامه امیر المؤمنین علیه السلام بر پایه قرآن، حدیث و تاریخ، در چهارده مجلّد، در دسترس علاقه ‏مندان است.

۴. آخرین اصلاحات انجام شده در متن دانش‏نامه امیر المؤمنین علیه السلام، در این ویرایش از سیاست‏نامه نیز اعمال گردیده است. به علاوه، متن عربی کتاب نیز اعراب‏گذاری شده است.

۵. آنچه در «درآمدِ» سیاست نامه آمده، جمع‏بندی سیاست‏های علوی است و برای آشنایی کامل با سیاست‏های امام علی علیه السلام در زمینه‏های گوناگون، مراجعه به متن کتاب، به ترتیب عناوین سیاست‏ها، ضروری است.

۶. نشانی‏های یاد شده در پاورقیِ «درآمد»، تنها بخشی از منابع مورد استناد در سیاست نامه اند. برای آشنایی با سایر منابع، مراجعه به متن کتاب، لازم است.

۷. ترجمه انگلیسی این کتاب نیز در سال ۲۰۱۰ م (۱۳۸۹ ش/ ۱۴۳۱ ق) منتشر گردید.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
محصولات مرتبط
اخبار مرتبط