loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

مقدمه ای بر جهان بینی اسلامی - جلد اول: انسان و ایمان

ناشر صدرا

نویسنده مرتضی مطهری

سال نشر : 1392

تعداد صفحات : 76

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 1197 10003022
35,000 33,250 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

مقدمه ای بر جهان بینی اسلامی " مجموعه ای است مشتمل بر شش جلد، و آخرین اثر نگارشی متفکر شهید استاد مطهری می باشد. طرحی که استاد شهید برای این کتاب در نظر داشتند شامل هفت جلد می شد که عناوین آنها به این شرح است:
انسان و ایمان، جهان بینی توحیدی، وحی و نبوت، انسان در قرآن، جامعه و تاریخ، امامت و رهبری، زندگی جاوید یا حیات اخروی؛ ولی با شهادت آن متفکر گرانقدر به دست منافقان، این طرح به انجام نرسید و استاد شهید فرصت نگارش جلد ششم این مجموعه یعنی " امامت و رهبری " را نیافتند ولی پس از شهادت آن بزرگوار مجموعه ای از سخنرانی ها و یادداشت های ایشان در این با ، توسط " شورای نظارت بر نشر آثار استاد شهید " تحت عنوان " امامت و رهبری " منتشر شد که علاقمندان می توانند کتاب مذکور را بجای جلد ششم این مجموعه مطالعه نمایند.
انگیزه استاد شهید از نگارش این کتاب، بیشتر رفع شبهات و نمایاندن انحرافات فکری ای بوده است که در آن زمان توسط برخی گروه ها اعم از مذهبی و غیر مذهبی تبلیغ می شد و البته این شبهات و انحرافات، اختصاص به زمان خاصی ندارد و در هر زمانی می تواند مطرح باشد.
این کتاب همچون دیگر آثار استاد شهید از بیانی ساده و روان و نثری شیوا برخوردار است، و شاید از آن جهت که استاد عنایت داشته اند که این کتاب برای اقشار بیشتری قابل استفاده باشد، سادگی و روانی عبارات بیشتر رعایت شده است. همچنین چنانکه از نام این کتاب بر می آید، مطالب این کتاب در بیشتر موارد به اختصار بیان شده اند تفصیل اکثر این موارد را در دیگر آثار آن بزرگوار باید جستجو کرد.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما