loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

روایت دلبری: خاطرات راوی خوش لهجه دفاع مقدس جانباز علیرضا دلبریان

ناشر ملک اعظم

نویسنده محمد خسروی راد

سال نشر : 1391

تعداد صفحات : 296

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 12305 10003022
35,000 33,250 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

این کتاب حاصل 27 جلسه مصاحبه سه ساعته با جانباز علیرضا دلبریان، یکی از غواصان گردان یاسین است. وی یکی از روایانی است که در جلسه های مختلف با جوانان به بازگویی خاطرات خود می پردازد.
نویسنده کتاب می گوید: دلبریان در خاطرات خود بار ها از شهیدی به نام جلیل محدثی فر با عنوان فرمانده گردان یاسین صحبت می کرد. به همین دلیل در مصاحبه هایی که با وی داشتم از این شهید می پرسیدم و نتیجه این گفت وگو ها باعث شد، 80 درصد روایت های کتاب به خاطرات شهید محدثی فر از نگاه دلبریان اختصاص پیدا کند.همۀ بیست و هفت جلسه مصاحبه با دلبریان، پُر است از صمیمیت و احساس و صداقتی که این روزها قیمتی و غنیمتی است. چه آن جایی که از برخی «خردک شرر»هایش در همۀ ایام و شئونات زندگی اش حرف می زند و بلافاصله چشم هایش خیس می شود و می گوید: «مو که فکر مُکنم به خاطر همین چیزا شهید نِشُدم!» و چه زمانی که از شهیدِ عزیز، جلیل محدثی فر سخن به میان می آورد و قبل از آن که بگوید: «نوکَرتُم جلیل!»، دوباره چشم هایش خیس می شود و صدایش خسرویناخواسته نازک؛ که صد البته برایندی است از دل نازک و شکننده اش.

دلبریان آن قدر دلبسته و آغشتۀ شهید جلیل محدثی فر است که خواسته یا ناخواسته، کتاب خاطراتش نَقلِ شجاعت، مهربانی، معنویت و ایثارِ جلیل است. تا جایی که کتابِ «به روایت دلبریان» به کتابِ «روایت دلبری» تبدیل شد. روایتِ دلبری های شهیدی که علی رغم وضع مالی خوبِ خانواده اش، در حالی که فرماندۀ گردان است، در ایام مرخصی، به جای کارگرهای کوره پزخانه کار می کند تا آنها خستگی دَر کنند و به آنها آب می رساند، در حالی که خودش روزه است. شهیدی که یک کلمه حرفش همۀ افراد گردانش را منقلب می کند و فدایی...

طبقۀ پایین خانۀ دلبریان پُر از تصاویر شهداست. در و دیوار این مکان، بیشتر به حسینه می ماند تا منزل شخصی. بر روی هر دیوار این خانه، شهیدان نظاره گر آمد و شدِ آدم های غافل، عاشق یا جامانده از غافلۀ عشق اند."

خسروی راد درباره شهید محدثی فر می گوید: او همانند سرداران شهیدان عبدالحسین برونسی و محمود کاوه از استان خراسان رضوی، معروف نشد، اما فردی اثرگذار در بین نیرو های خود بود. پدر وی از شرایط مالی خوبی برخوردار بود، اما هر وقت از جبهه های دفاع مقدس باز می گشت به کوره پزخانه پدرش می رفت و به کارگر ها کمک می کرد. او دارای شحصیت لطیف و عرفانی بود. پیش از این کتابی درباره این شهید نوشته نشده و فقط در کتابی که به معرفی گردان غواصی یاسین اختصاص داشت به این شهید، به عنوان فرمانده اشاره شده بود.

کتاب «راویت دلبری» در قالب خاطره نوشته شده است.
نویسنده کتاب «حکایت سال های بارانی» درباره انتخاب عنوان «روایت دلبری» برای کتابش گفت: این عنوان ایهام دارد و دلبری کردن عشق به شهادت را برای جلیل محدثی فر بیان می کند.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
اخبار مرتبط
بازدیدهای اخیر شما