فراخوانی فراخوانی ...

روشنفکران و شکست در پیامبری

1722 بازدید

مولف : ایوا اتزیونی هالوی

مترجم : حسین کچویان

ناشر کتاب : کتاب فردا

جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید. همچنین می توانید از QRCode بالا جهت ارسال پیامک استفاده نمایید:
9810003022

مولف : ایوا اتزیونی هالوی

مترجم : حسین کچویان

ناشر کتاب : کتاب فردا

وزن(گرم) : 188

شابک : 978-600-6375-00-7

نوع جلد : جلد نرم

قطع : رقعی (21*14)

شمارگان : 1100

چاپ جاری : 1

تعداد صفحات : 192

تاریخ ثبت : شنبه 21 بهمن 1391

تاریخ ویرایش : یکشنبه 24 دی 1396

کد : 12307

59,000 ریال 53,100 ریال
افزودن به سبد خرید
گزیده کتاب
دیدگاه و عنوان این کتاب با بیان استعاری, نوعی تعریفی است نسبت به جایگاه موهومی که روشنفکران غربی خود را در آن مقام قرار داده اند .
این کتاب در سه بخش تدوین شده است:
بخش نخست با بررسی این که روشنفکران چه کسانی هستند و نفوذ اجتماعی ـ سیاسی آنان در جوامع غربی چگونه است آغاز می گردد .این بخش روشنفکران را به عنوان نخبگان علمی معرفی می کند و نشان می دهد که به آن اندازه کافی محکم و صاحب نفوذ هستند که نقادی نقش اجتماعی ـ سیاسی آنان اقدامی درخور و باارزش باشد .
بخش دوم با عنوان :«استدالال» شامل این مباحث است :«روشنفکران در جامعه فراصنعتی» و «روشنفکران در جامعه سامان نیافته» . بخش سوم نقش روشنفکران اقتصادی, دانشمندان علوم طبیعی و فیزیکی, پزشکی و جنگ افزاری را مورد مطالعه قرار می دهد .
نگارنده در نتیجه گیری نهایی خویش چنین می گوید که :اساس این کتاب «افسانه زدایی از نقش اجتماعی و سیاسی است که روشنفکران مدعی اند در دنیای جدید باز می کنند, و تلاش برای نشان دادن بی محتوایی نقش آنان به عنوان پیامبران است, پیامبرانی که وظیفه شان پیش گویی حوادث آتی و هدایت جامعه به سوی آینده ای بهتر است».
شخصیت های مرتبط
اخبار مرتبط

نظر دهی
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
نظرات

فاطمه

سلام کتاب جالبی بنظر میرسه دوس دارم بخونمش

8 اسفند 1391