loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

سعادت و شادکامی: درآمدی بر سعادتمندی از دیدگاه اسلام با رویکرد روان شناسی مثبت گرا

ناشر چاپ و نشر دارالحدیث

نویسنده حمزه عبدی

سال نشر : 1391

تعداد صفحات : 112

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 12450 10003022
25,000 22,500 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

کتاب سعادت و شادکامی از دیدگاه اسلام از فصل هایی با عناوین «سعادت و مفاهیم مرتبط در لغت»، «سعادت در قرآن و حدیث»، «تفاوت سعادت دنیوی با دنیاگرایی»، «سعادت در روانشناسی»، «شادکامی، بهزیستی ذهنی(فاعلی)» و «دانش شادی» تشکیل شده است.

معنای برکت، خیر، سرور، شقاوت، سعادت و عوامل سعادت، سعادت اخروی، ایمان، حوزه شناخت، رفتار، عاطفه، لذت و هیجانات مثبت، ارتباطات اجتماعی و خلق مثبت از جمله عناوین مباحثی است که زیرمجموعه فصل های این کتاب مطرح شده است.

هدف این کتاب بررسی مفهوم سعادت و ارائه تصویر صحیح و مناسبی از آن و همچنین مقایسه آن در دو حوزه دین و روانشناسی است.

نویسنده معتقد است سعادت جزء مسائل کلیدی و مهم هر انسان به شمار می رود و هر کس به صورت فطری به دنبال آن است؛ اسلام یک دین جامع است این پرسش را بی پاسخ نگذاشته و مطالبی را در این مسیر بیان کرده است.

در بخش پایانی کتاب تلاش می شود تا تعارض یا عدم تعارض مفهوم سعادت در اسلام و مفهوم شادکامی در روانشناسی مقایسه شوند و امکان استفاده از مباحث شادکامی روانشناختی در مسیر سعادت اخروی مطرح شود.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
اخبار مرتبط
بازدیدهای اخیر شما