loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

ولایت فقیه کانون عزت و اقتدار (دوره پنج جلدی)

ناموجود، به من اطلاع بده

در جلد اول از این مجموعه مباحث زیربنایی در موضوع حاکمیت دینی مورد بررسی قرار می گیرد.مباحثی که به جرآت می توان گفت حجم زیادی از شبهات و سوالات مطرح در بحث ولایت فقیه و حکومت اسلامی، به نوع نگاه موجود در این بخش از معارف دینی برمی گردد.

جلد دوم از این مجموعه به این سوال مقدر پاسخ می گوید که اساسا چه مناسبتی بین دین و حکومت وجود دارد.

اصلی ترین مباحث مربوط به ولایت فقیه در جلد سوم از این مجموعه بررسی می شود.
تاریخچه، تعریف و ادله اثبات ولایت فقیه، وظایف و اختیارات ولی فقیه و همچنین بحث مطلقه بودن ولایت فقیه، از مباحث چالشی در این حوزه است.ضمانت ها و عوامل بازدارنده ولی فقیه از استبداد و اولیه یا ثانویه بودن احکام ولی فقیه نیز از دیگر موضوعاتی است که در این جلد روشن می شود.

همواره در خصوص نوع تعامل مردم با حکومت بحث های جدی ای مطرح بوده است.نقش مردم در حکومت اسلامی و وظایف متقابل مردم و حکومت در نظام دینی نیز با نگاه های متفاوت و بعضا متناقضی مواجه بوده است.این موضوع در کنار بحث احتمال خطای ولی فقیه، موضوع انتقاد و نظارت بر رهبری، و شبهه طاغوت بودن پرچم های پیش از ظهور از سوالات رایج در میان طیف نسبتا وسیعی از جوانان است؛سوالاتی که در جلد چهارم مطرح و پاسخ های هر یک ارائه گردیده است.

در جلد پنجم به بررسی شبهات رایج در زمینه ولایت فقیه و بیان دیدگاه های تنی چند از مراجع و علما پیرامون ولایت فقیه می پردازد.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما