بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
 1. خانه
 2. کتاب
 3. تاریخ (14)
 4. تاریخ ایران (3-14)
 5. مجموعه اعترافات فتنه 1388 - جلد دوم: اعترافات اعضای کمیته مشترک موسوی و کروبی
 • مجموعه اعترافات فتنه 1388 - جلد دوم: اعترافات اعضای کمیته مشترک موسوی و کروبی

مجموعه اعترافات فتنه 1388 - جلد دوم: اعترافات اعضای کمیته مشترک موسوی و کروبی

ناشر : مرکز اسناد انقلاب اسلامی

سال نشر : 1391

تعداد صفحات : 156

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 1297910003022
3,600 3,420 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

انتخابات در نظام جمهوری اسلامی از بدو تأسیس آن همواره نماد مردم سالاری دینی و جایگاهی برای سنجش حضور مردم در دفاع از آرمان های آن، محسوب شده است. جریان های معاند داخلی و خارجی نیز به دلیل حساسیت بالای آن، همواره قبل و پس از انتخابات ها به تحرکات مسموم خود پرداخته اند تا ضمن تحریف حضور مردم، با سخن راندن از عدم تأثیر رأی ملت به دلیل ادعای واهی تقلب، موجبات دلسردی و ناامیدی مردم ایران را فراهم ساخته و پایه های مردم سالاری نظام را سست نمایند. همین اقدامات بود که انتخابات دهم ریاست جمهوری را که با رأی حیرت انگیز مردم ایران می رفت تا جشن سراسری برای ملت باشد، به شرنگی تلخ سوق داد.
در این انتخابات عوامل داخلی، که همه ی آنها لزوماً پیش از این معاند نظام نبودند، جهالت ورزیدند و از تقلب گسترده در انتخابات دهم سخن گفته و بر طبل ابطال انتخابات کوبیدند. شورش های خیابانی شکل گرفت و خیابان های پایتخت صحنه اردوکشی خیابانی شد. احساسات و هیجانات جای تدبیر و بصیرت را گرفت و افرادی که فریب فتنه گران را خورده بودند به تنش آفرینی پرداختند. بی شک در این شرایط وظیفه هر حکومت است که با اقدامات قانونی از هرج و مرج جلوگیری به عمل آورد و امنیت و آرامش را به شهروندان برگرداند. حوادث پس از انتخابات سال 88، متأسفانه خسارت های مالی و جانی فراوانی به بار آمد که می توان از یک سو به شهادت بسیجیان و مردم انقلابی اشاره نمود و از طرفی دیگر به حوادث تلخ بازداشتگاه کهریزک اشاره کرد.
متأسفانه عناصر شکست خورده در انتخابات، به دنبال حوادث تأسف بار ناشی از اردوکشی خیابانی، به بهانه ی پیگیری امور زندانیان انتخابات، کمیته ای غیرقانونی را تشکیل داده تا به فعالیت تبلیغی علیه نظام جمهوری اسلامی روی آورده و به سیاه نمایی علیه انقلاب بپردازند. کمیته ی پیگیری که آقایان علیرضا بهشتی و مرتضی الویری، نمایندگان موسوی و کروبی، در حکم مؤسسان و دست اندرکاران آن شناخته می شدند، در تهیه و ارائه ی لیست ساختگی 72 نفر کشته شده در انتخابات (کشته سازی) برای تحریک و به بازی گرفتن احساسات مذهبی ملت ایران کوشید. آنان در اقدامی دیگر مدعی دفن مخفیانه کشته شدگان حوادث انتخابات در بهشت زهرا شدند. انتشار و پیگیری ادعای واهی تجاوز و آزار جنسی از جمله تحرکات ضدامنیتی کمیته بود که در رأس این اقدام می توان از سناریوی ساختگی و فاش شده ی قتل سعیده پورآقایی نام برد. اما کمیته ی پیگیری زمانی که دیگر نتوانست به سیاه نمایی و ادعاهای واهی خود ادامه دهد، با سناریوی خودساخته ی حمله ی مأموران به دفتر پیگیری و خروج اسناد دفتر توسط مأموران سعی در القای آن برآمد که حکومت تاب تحمل کمیته را نداشته و اسناد و مدارک مهم بازداشت ها را از دفتر خارج کرده تا با نابودی آنها، از پاسخگویی فرار کند.
کتاب پیش رو به کالبدشکافی تحرکات ننگین و ضدانقلابی کمیته ی غیرقانونی موسوی و کروبی برای پیگیری امور زندانیان فتنه می پردازد و با بازگشایی پرونده ی امنیتی دو تن از اصلی ترین عوامل کمیته ی مذکور، خوانندگان محترم را از ظلم هایی بزرگ که بر نظام در حوادث پس از انتخابات رفت، آگاه می کند؛ ظلم هایی که در ابراز ندامت یکی از عوامل اصلی کمیته پیگیری به طور واضح نمایان است.
 • زبان کتاب
  فارسی
 • شابک
  978-964-419-602-7
 • سال نشر
  1391
 • چاپ جاری
  1
 • تاریخ اولین چاپ
  1391
 • شمارگان
  2000
 • نوع جلد
  جلد نرم
 • قطع
  وزیری
 • تعداد صفحات
  156
 • ناشر
 • گردآورنده کتاب
 • وزن
  290
 • تاریخ ثبت اطلاعات
  دوشنبه 6 خرداد 1392
 • شناسه
  12979
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط
اخبار مرتبط