فراخوانی فراخوانی ...


کاربر گرامی، لطفا جهت استفاده از تمامی امکانات سایت مانند ثبت سفارش و ورود به حساب کاربری، تنها از مرورگرهای Chrome و Firefox استفاده نمایید. ممکن است برخی از قابلیت های سایت با مرورگر شما سازگار نباشد. با سپاس فراوان

دفاع از حقوق زننوع جلد: جلد نرم
قطع: رقعی
سال نشر: 1385
شمارگان: 1000
چاپ جاری: 5
تعداد صفحات: 140
وزن(گرم): 197
تاریخ ثبت: شنبه 13 مهر 1387
تاریخ ویرایش: یکشنبه 21 مهر 1392
کد : 1301
تعداد بازدید: 989
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید. همچنین می توانید از QRCode بالا جهت ارسال پیامک استفاده نمایید:
9810003022

برچسب:
1. زن (1-16)
11000 ریال
گزیده کتاب
این کتاب عنوان برتر دومین همایش کتب برگزیده حوزه در سال 1379 را دریافت کرد.
نویسنده در پیشگفتار به بررسی نظریات مکاتب مختلف در موضوع زن پرداخته است. نظریاتی که گاه از این سوی بام افتاده اند و گاه از آن سوی. اما از آنجا که اسلام کامل ترین آیین است همیشه در هر مسئله ای کامل ترین و درست ترین نظریه را برای گفتن دارد. نظریاتی که خالی از افراط و تفریط است.
حکیمی در پیشگفتار آورده: «موضوع زن، به عنوان بدنه ای از جامعه انسانی، به همان اندازه قابل بررسی و ژرفنگری است که انسان شایسته شناخت و بررسی است. شناخت زن و منزلت و مقام او، در حقیقت شناخت انسان و کرامت اوست.»
باید برای بسیاری جالب باشد که خدا بارها و بارها در قرآن از زن و فصایل وجودی زن یاد کرده است.
قطعاً زنها نیز با شناخت خود بیش از پیش به توانایی هایشان پی می برند. وقتی با دلیل و آیات گهربار قرآن بدانند که از جنس و گوهر مردها آفریده شده اند، بدانند که همپای مردان تکامل پذیر و اوجگرا هستند.
به همه این مطالب ذکر شده بررسی پایگاه اجتماعی زن، محوریت او در خانواده، بررسی نظریه ناقص العقل بودن زن و رد آن با دلایل روایی و آیات قرآن، بررسی رسالت زن در زندگی، بررسی مشورت و رایزنی با او و چند مسئله اساسی دیگر را در این خصوص اضافه کنید آن وقت می توانید تصمیم بگیرید که می خواهید با خواندن این کتاب در مورد حقوق زن به داشته های بیشتری دست یابید یا خیر!


مولف
محمد حکیمی
محمد حکیمی (زادهٔ ۱۳۱۸ ـ مشهد) مجتهد حوزوی، نویسنده و از مولفان مجموعه کتاب الحیات، استاد اقتصاد، اقتصاد اسلامی و ادبیات در حوزه علمیه مشهد است. نگاه اجتهادی و روزآمد وی با اتکا به اصول قرآن و سنت و مقاصد شریعت، دیدگاههای قابل توجهی از وی را در حوزه های مختلف سبب شده است. وی به همراه دو برادر دیگر خود علامه محمدرضا حکیمی و علی حکیمی از مولفان الحیات می باشند که به وسیله احمد آرام به فارسی ترجمه شده است.اخبار کتاب
حقوق بشر و بشردوستانه : کتاب حقوق بشر و حقوق بشردوستانه نوشته ناصر قربان نیا از سوی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی منتشر شد. ناصر قربان نیا، عضو گروه فقه و حقوق پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری رسا با بیان این‌که حقوق بشر و حقوق بشردوستانه، دو شاخه پر اهمیت حقوق به شمار می‌آیند، گفت: هر دو نظام به موازات هم دوره ای از اهمیت بی سابقه و توسعه سریع را تجربه می کنند. وی افزود: اهمیت روز افزون حقوق بشر و حقوق بشر دوستانه، امروزه این دو شاخه از حقوق را در مرکز توجه بین الملل قرار داده است. …
نظر دهی
شما می توانید نظر خود را ثبت نمایید.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
کاربر گرامی چناچه در تمایل دارید نظر شما با نام خودتان ثبت شود، وارد سایت شوید.
نام
پست الکترونیک
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.
نظر

[ فراخوانی مجدد تصویر]


دسته بندی
موردی یافت نشد!


محصولات
موردی یافت نشد!
نویسنده


اخبار
موردی یافت نشد!


ناشرین
موردی یافت نشد!