بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  1. خانه
  2. کتاب
  3. هنر (18)
  4. مباحث نظری هنر (1-18)
  5. هنر متعهد اجتماعی، دینی در ایران - جلد دوم: گرافیک انقلاب
  • هنر متعهد اجتماعی، دینی در ایران - جلد دوم: گرافیک انقلاب

هنر متعهد اجتماعی، دینی در ایران - جلد دوم: گرافیک انقلاب

ناشر : موسسه تالیف ترجمه و نشر آثار هنری متن

نویسنده : مرتضی گودرزی (دیباج)

سال نشر : 1390

تعداد صفحات : 310

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 1305210003022

معرفی کتاب

هنر انقلاب نشان می دهد که چگونه مردم جامعه ما پا در میدان مبارزه نهاده و انقلاب را طبق عبارات و شعارهای تعریف شده در باورها و سنت های خویش متبلور و سرانجام آن را در قالب تصویر بیان کرده اند.

هرچند باید بلافاصله افزود این مسئله هرگز به معنای آن نیست که هنر انقلاب بازتاب عینی، مطلق و واقعی انقلاب است و در جریان نهضت بزرگ مردمی گذشته است بلکه اصولاً تجلی و بازنمایی انقلاب و گذشتن مسائل آن از ذهن و خیال و حتی مشاهده هنرمند و سپس ترجمه آن به تصویر و فرم و فضاست که آن را حائز اهمیت می سازد.

این کتاب دربردارنده آثار بدیع و تماشایی از آثار خلق شده در ابتدای انقلاب است و به نوعی ماهیت فرهنگی انقلاب و سهم فراوان ناگفته ها و نانوشته های هنر انقلاب در برابر حجم عظیم غفلت ها، توهمات و ناآگاهی ها را پیش روی مخاطبان و پژوهشگران قرار داده است. ضمن اینکه به تحولات سیاسی و گرافیک در شوروی، مکزیک، افریقای جنوبی، چین و کوبا نیز اشاراتی دارد.

گرافیک انقلاب بیان زندگی جمعی و فردی جدید در دوره انقلاب و کولاژ فرهنگ و اعتقادات و زبان و تصویر است که در آن نژاد، زبان، آداب، باورها، هستی شناسی های گوناگون از جای خود برداشته شده و در محیط و قالبی جدیدی عرضه شده است. اساس گرافیک انقلاب تلفیق عناصری است که می کوشید آنها را در کنار هم نشانده و در نظمی کنترل شده رویت کند.

این کتاب در ده فصل به شرح زیر نگاشته شده است:
فصل اول- مخاطب و کارکرد اجتماعی هنر
فصل دوم- زمینه های فرهنگی، اجتماعی و سیاسی
فصل سوم- ماهیت گرافیک، هویت هنر انقلاب
فصل چهارم- تحولات سیاسی و گرافیک
فصل پنجم- پوسترسازی در گرافیک انقلاب
فصل ششم- گرافیک انقلاب و طراحی اسکناس
فصل هفتم- کاریکاتور و انقلاب
فصل هشتم- نمود تصویری گرافیک انقلاب در طراحی جلد
فصل نهم- بیان رسمی شعارهای انقلاب در طراحی تمبر
فصل دهم- انعکاس بی تکلف ارزش ها در گرافیک مطبوعاتی
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط