بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  • جنگ سه تریلیون دلاری: هزینه های واقعی جنگ عراق

جنگ سه تریلیون دلاری: هزینه های واقعی جنگ عراق

ناشر : همشهری

نویسنده : جوزف ای.استیگیلتز | لیندا جی.بیلمس

مترجم : علی اکبر جعفری

سال نشر : 1388

تعداد صفحات : 524

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 1307210003022
به من اطلاع بده

معرفی کتاب

در کتاب حاضر، «جوزف استیگیلتز» ـ اقتصاددان نوکتری آمریکایی و مشاور «باراک اوباما»، رئیس جمهور آمریکا ـ با رویکردی انتقادی، به بررسی جنبه های اقتصادی جنگ آمریکا و عراق پرداخته است. طبق بررسی های استیگیلتز این جنگ، جنگی پرهزینه بوده؛ چرا که مبلغ تخمین زده شده توسط سازمان بانک جهانی سه تریلیون دلار بوده است. افزون بر هزینة مطرح شده، نظامیان آمریکایی نیز زیر بار فشار اقتصادی، آسیب های بسیاری دیده اند. با توجه به این که تامین هزینه های جنگ آمریکا و عراق، استقراضی است، دولت آمریکا نمی تواند حمایت لازم را از نظامیان آسیب دیدة خود به عمل آورد. با این حال، هنوز هم نهصدهزار نفر از سربازان آمریکایی در عراق، برای عملیات جنگی مستقر هستند که بی شک هزینه های محاسبه شده را بیش تر از رقم موجود خواهد کرد. اگر دولت آمریکا خود را از بحران جنگ عراق رها نکند، بی تردید درگیر بحرانی تازه در بعد اقتصادی خواهد شد.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط