loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

ترکش های قلم: (طرح هایی از هشت سال دفاع مقدس)

ناشر روایت فتح

تحقیق و تنظیم کتاب سید ایمان نوری نجفی

مستندساز عبدالمجید حسینی راد

تعداد صفحات : 120

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 13178 10003022
12,000 10,800 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

این کتاب مجموعه است از طرحها و اسکیس هایی که اغلب در اوقات فراغت دوران خدمت سربازی «سیدایمان نوری نجفی» صورت گرفته است.
این مجموعه گویی با هاشورها، خطها و لکه های مرکب، بار دیگر از پشت خاکریزهای جبهه های جنوب و غرب کشور کنجکاوانه لحظات روزمره زندگی شجاعانه رزمندگان را مرور می کند، اما تنها سنگرها، خاکریزها، انفجارها و رزمندگان پشت تیربارها نیستند که در فضای تصویری طرح ها و یادداشت های قلمی طراح دیده می شوند، بلکه گسترهای وسیع از تصاویری که صحنه های مختلف مرتبط با رخدادهای سالهای دفاع مقدس را رقم زده اند در این کتاب مشاهده می شود.
ترکش های قلم به بسیاری از فضاهای فراموش شده آن سال ها اصابت کرده و از هر جا که توانسته تصویری فراهم آورده است تا زخم ها، تلخی ها و شیرینی های زندگی آن روزها را قلمی کرده باشد.
به نظر می آید هدف تصویرگر و مؤلف کتاب این بوده که از پس سال ها، چشم های عادت کرده ما به جذبه های تصویری تبلیغات تجاری و شوهای ماهواره ای و تابلوهای رنگارنگ مؤسسات اقتصادی را بار دیگر به تماشای رمل های داغ جنوب و خاکریزهای زیر تیر و خمپاره و قایق های شناور در نیزارهای هورالهویزه و جزایر مجنون فراخواند.
تصاویر کتاب «ترکشهای قلم»، بدون هیچ توضیح و عنوان خاصی مخاطب را در سنگرها زیر آتش می برد تا جدال تاریخی خیر و شر، حق و باطل را در طرح های گویا و گاه ناتمام آن روزها ببیند؛ در حقیقت، تصویرگر کتاب می خواهد جدال و زندگی روزمره را در حضور ترکش هایی که در آن روزها ممکن بود به همه جا اصابت کنند، از خلال طرح ها نمایش دهد، و نشان دهد که به استقبال خطر رفتن و در وضعیت مقابله با مرگ قرار گرفتن می تواند همان اندازه شور و سر زندگی بیافریند که شیرین ترین لحظات برای رسیدن به آرزوهای بزرگ است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
اخبار مرتبط
بازدیدهای اخیر شما