بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  • نقش ریاضیات در فرهنگ غرب

نقش ریاضیات در فرهنگ غرب

ناشر : شرکت انتشارات علمی و فرهنگی

نویسنده : موریس کلاین

مترجم : محمد دانش

سال نشر : 1388

تعداد صفحات : 553

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 1319810003022
به من اطلاع بده

معرفی کتاب

در کتاب حاضر این اندیشه مطرح شده است که ریاضیات نیروی فرهنگی بزرگی در تمدن باختر زمین بوده است. ریاضیات، علاوه بر آن که در خدمت هدفی بسیار کاربردی قرار داشته است، هسته اصلی نظریه های عمده علوم طبیعی بوده، به بخش اعظم تفکر فلسفی جهت و محتوا بخشیده، آموزه های کلیسایی را بازسازی کرده، نظریه های اقتصادی و سیاسی را پرورش داده، بر سبک های مهم نقاشی، موسیقی، معماری، و ادبیات تأثیر اساسی گذاشته، پدر منطق ما بوده، و بهترین پاسخ ها را در زمینه مسائل بنیادینِ مربوط به ماهیّت جهان هستی برای ما فراهم آورده است. از این رو، ریاضیات را می توان یکی از عنصرهای شکل دهنده تمدن جدید تلقی کرد و با مطالعه این کتاب می توان به زوایایی تازه ای از نقش ریاضیات در شکل گیری ویژگی های زمانه ما پی برد.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط