بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  • ذوق لطیف ایرانی (دوره سه جلدی)

ذوق لطیف ایرانی (دوره سه جلدی)

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 1342310003022

معرفی کتاب

نویسنده در دفتر اول از این مجموعه از لابلای صفحات تاریخ و فرهنگ ایران زمین با نگاه تیزبین خود، سطرهایی را برگزیده که نمایانگر بخشی از ذوق مردمی است که ظرافت اندیشه و لطافت روح، بارزترین ویژگی آنان است.

مجموعه ذوق لطیف ایرانی صرفا برای تفنن خواننده و چیزی از سنخ ˈبخوانیم و بخندیم و یا ˈگوناگونˈ نیست بلکه می کوشد در قالب طرح مطالب شیرین و جذاب، جلوه های گوناگون ذوق و هنر مردم این سرزمین را در شئون و عرصه های مختلف نشان دهد.

دفتر دوم از کتاب ذوق لطیف ایرانی نیز دیگر اثر این اندیشمند این اثر با محوریت لطایف و ظرایف سخنان علما و بزرگان دین و فرهنگ و تمدن کشورمان است که در سیزده بخش تدوین شده است.

بر کرسی تدریس، درس استاد و شوخی و اشکال گیری های طلبگی و علمایی، شوخی ها و لطیفه های طلبگی و علمایی، اشتباه لپی، داستان خوشمزه از یک عمامه گذاری، زرنگی رحمانی، شوخی با ارباب قدرت و برخورد طنز آمیز با نویسندگان کج سلیقه از جمله عناوین فصل های کتاب ذوق لطیف ایرانی (لبخند علما) است.

دفتر سوم مجموعه ذوق لطیف ایرانی صرفاّ برای تفنن خواننده و چیزی از سنخ «بخوانیم و بخندیم» یا گوناگون نیست؛ بلکه می کوشد در قالب طرح مطالب شیرین و جذاب، جلوه های گوناگون ذوق و هنر مردم این سرزمین را در شئون و عرصه های مختلف نشان دهد.
این کتاب در چهارده بخش سامان یافته است که عبارتند از:
بخش اول: تک مضراب های آخوندی، و ابداع الفاظ و معانی نو
بخش دوم: آزمون ها و تربیت های سازنده
بخش سوم: علما و دانش کلان دینی
بخش چهارم: ادیبانی مسلط تر از خود اعراب بر ادبیات عرب
بخش پنجم: مناظرات و احتجاجات جالب علمای شیعه(بخش اول)
بخش ششم: مناظرات و احتجاجات جالب علمای شیعه(بخش دوم)
بخش هفتم: مناظرات و احتجاجات جالب علمای شیعه(بخش سوم)
بخش هشتم: علما و پاسخ کوبنده به ارباب قدرت
بخش نهم: دست رد به سینه عُمال استعمار
بخش دهم: چهار فقیه غیور!
بخش یازدهم: چند روحانی طنزپرداز
بخش دوازدهم: عالمان ادیب و شاعر
بخش سیزدهم: بدیهه گویی و بدیهه سرایی علما
بخش چهاردهم: خُمَت از می کربلا پر شده
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط