فراخوانی فراخوانی ...

سیری در جنگ ایران و عراق - جلد سوم: فاو تا شلمچه: بررسی وقایع سیاسی - نظامی جنگ از پایان عملیات والفجر 8 تا پایان عملیات کربلای 8 (اسفند 1364 تا فروردین 1366)

مولف : محمد درودیان

ناشر کتاب : مرکز اسناد دفاع مقدس (مرکز مطالعات و تحقیقات جنگ)

سال نشر : 1387

تعداد صفحات : 203

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: 10003022
موجود شد باخبرم کن

گزیده کتاب

"فاو تا شلمچه" عنوان جلد سوم از مجموعه سیری در جنگ ایران و عراق می باشد که به بررسی وقایع سیاسی _ نظامی جنگ در سال های 1364 و 1365 می پردازد.
در فصل اول کتاب "نگاهی اجمالی به عملیات والفجر 8" به شکل گیری چگونگی تصرف فاو در شرایط بحرانی جنگ اشاره شده و مواضع آمریکا و شوروی پس از عملیات مورد بررسی و تجزیه و تحلیل قرار گرفته است. از نکات برجسته این فصل اشاره به استراتژی جدید آمریکا برای نزدیکی ایران و عراق جهت تاثیر گذاری بیشتر بر روند تحولات جنگ است. هم چنین به تلاش های سیاسی شوروی جهت حفظ موازنه سیاسی بین طرفین و ناخشنودی این کشور از اجرای عملیات والفجر 8 اشاره شده است.
"تشدید فشار به جمهوری اسلامی" عنوان فصل دوم کتاب است که در آن تلاش قدرت های بزرگ برای فشار بیشتر به ایران جهت جلوگیری از موفقیت چشمگیر در جنگ و استراتژی قدرت های بزرگ برای خاتمه جنگ بدون طرف پیروز، مورد بررسی قرار گرفته است و در ادامه این فصل بازپس گیری شهر مهران به دست رزمندگان سپاه اسلام و ناکام ماندن ارتش عراق در "استراتژی دفاع متحرک" تشریح شده است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
محصولات مرتبط