فراخوانی فراخوانی ...

آشنایی با اسوه ها

1825 بازدید

مولف : جواد محدثی

ناشر کتاب : بوستان کتاب قم

جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید:
9810003022

مولف : جواد محدثی

ناشر کتاب : بوستان کتاب قم

وزن(گرم) : 796

شابک : 978-964-548-597-7

نوع جلد : جلد سخت

قطع : وزیری (23*16/5)

سال نشر : 1388

شمارگان : 2000

چاپ جاری : 6

تعداد صفحات : 432

تاریخ ثبت اطلاعات : شنبه 13 مهر 1387

تاریخ ویرایش اطلاعات : شنبه 20 آذر 1395

کد : 1368

220,000 ریال 198,000 ریال
افزودن به سبد خرید
گزیده کتاب
آشنایی با شخصیت و زندگی اسوه های مکتبی، چراغ راه نسل امروز و الگوی ایمان و عمل است. آنها همچون قله هایی در پهنه تاریخ، سرافراز ایستاده اند و انسانها را به پیمودن این راه فرا می خوانند. در کتاب آشنایی با اسوه ها، خواننده با زندگی ده الگو و اسوه تاریخ چون سلمان فارسی، بلال، عمار یاسر، حبیب بن مظاهر، عبدالله بن مسعود، حمزه سیدالشهداء، حجربن عدی، مسلم بن عقیل، میثم تمار و عباس بن علی آشنا می شوند.

در مقدمه این کتاب آمده است: تاریخ اسلام به ویژه تاریخ شیعه سرشار از چهره هایی است که هر کدام دنیایی از عظمت را در خود دارند اما افسوس که تعداد زیادی از این چهره ها که الهام بخش و فروغ آفرین زندگیها هستند، در تاریکخانه تاریخ مدفون هستند و باید آنها را یافت و شناخت چرا که آنها گنجهایی هستند که باید کشف و استخراجشان کرد.

کتاب آشنایی با اسوه ها در 10 بخش تدوین شده است که هر بخش به معرفی یکی از الگوهای تاریخی و بررسی دوران زندگی وی اختصاص دارد. در بخش اول کتاب که به معرفی سلمان فارسی اختصاص دارد، بخشهایی چون سلمان از زبان خودش، فضیلتهای برجسته سلمان، علم، ولایت، زهد، عبادت، کرامات، سلمان محمدی، نقش سلمان در جنگها، سلمان و حکومت مداین، وفات سلمان و زیارت سلمان برای آشنایی بیشتر خواننده با این شخصیت تاریخی وجود دارد.

در بخش دوم کتاب بلال حبشی معرفی می شود فصل سوم کتاب به معرفی میثم تمار اختصاص دارد در این بخش مطالبی چون دیدگاه علی (ع) و ائمه نسبت به میثم، فضایل و چگونگی شهادت وی وجود دارد. در بخش چهارم کتاب مطالبی مسلم بن عقیل، غربت مظلومانه مسلم، کربلایی در کوفه، اسیر آزاد و فرزندان مسلم بن عقیل برای خوانندگان ارائه شده است.

حبیب بن مظاهر، عبدالله بن مسعود، عمار یاسر، حمزه سیدالشهداء، عباس بن علی و حجربن عدی به ترتیب در بخشهای پنجم تا دهم کتاب آشنایی با اسوه ها معرفی می شوند.
محصولات مرتبط
شخصیت های مرتبط

نظر دهی
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر