فراخوانی فراخوانی ...


کاربر گرامی، لطفا جهت استفاده از تمامی امکانات سایت مانند ثبت سفارش و ورود به حساب کاربری، تنها از مرورگرهای Chrome و Firefox استفاده نمایید. ممکن است برخی از قابلیت های سایت با مرورگر شما سازگار نباشد. با سپاس فراوان

اخلاق عملیناشر کتاب : کتاب جمکران
نوع جلد: جلد نرم
قطع: وزیری
سال نشر: 1391
شمارگان: 3000
چاپ جاری: 7
تعداد صفحات: 255
وزن(گرم): 403
تاریخ ثبت: سه‌شنبه 1 مرداد 1392
تاریخ ویرایش: سه‌شنبه 17 آذر 1394
کد : 13740
تعداد بازدید: 520
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید. همچنین می توانید از QRCode بالا جهت ارسال پیامک استفاده نمایید:
9810003022

75000 ریال
67500 ریال
معرفی کتاب
این کتاب خلاصه ایست از کتاب نقطه های آغاز در اخلاق عملی که چاپ شده است.
مؤلف در مقدمة کتاب اصلی با اشاره به تاریخ علم اخلاق در اسلام به دیدگاههای گوناگون در این باره اشاره نموده و با تقسیم‎بندی اخلاق به اخلاق نظری، اخلاق تطبیقی و اخلاق عملی، به بحث پیرامون اخلاق عملی پرداخته است. ایشان اخلاق عملی را مشتمل بر آداب و دستورهای خاصی که در مسیر تزکیه و تهذیب، التزام به آنها ضرورت دارد و از طریق عمل، ما را به هدف نزدیکی سازد دانسته اند.

ناگفته نماند، مؤلف در مقدمة کتاب ضمن اینکه، اخلاق عملی را ثمرة نیت مؤمن که اصل و سرچشمة فضیلتهای اخلاقی اوست می‎دانند، به بیست و یک نقطة آغاز در اخلاق عملی نیز که سرفصلهای مختلف این اثر راتشکیل می دهند، اشاره کرده اند. البته ایشان یادآور شده اند که تحدید و مرزبندی در امور معنوی و جریانات مستمر کیفیات باطنی و اخلاقی بسیار دشوار است و طبقه بندی مورد نظر که از معرفت فوق که از معرفت نفس آغاز شده و به زهد و قناعت ختم می‎شود نسبت به افراد وا شخاص و شرایط، شدت و ضعف پیدا می کند و نمی‎توان نسخه‎أی و احد برای همة سالکان الی الله تجویز نمود؛ چرا که اصول کلی حاکم براخلاق و مصادیق واجب و مستحب و حرام ومکروه و مباح برای همه یکسان نیست.

معظّم له، در ذیل هر یک از عناوین مورد بحث با ذکر آیات و روایاتی به شرح و بسط موضوع پرداخته و با توضیح و تبیین هر یک سعی در روشن‎ کردن موضوع نموده‎اند. به دلیل این که این کتاب برگرفته از مجموعه سخنرانیهای حضرت ‎آیت‎الله مهدوی کنی می‎باشد، شیوة طرح مباحث آن بسیار مناسب و قابل توجه ‎بوده و از روانی و سلاست خاصی برخوردار است؛ و از آنجا که برای جمع حاضر بیان شده است، برخلاف برخی آثار تألیفی دچار برخی تکلفات و پیچیدگیها نشده است؛ تا آنجا که گویی خواننده، همواره خود را در محضر استاد، حاضر یافته و زیبایی کلام او را حس می‎کند. از این جهت، به کتابهای استاد شهید مرتضی مطهری شباهت دارد که مطالب دشوار علمی را بیانی ساده و دلپذیر بیان کرده است.

با این اوصاف مطالعة کتاب حاضر و آشنایی با نقطه‎های آغازین می‎تواند شروع خوبی برای حرکت در صراط مستقیم اخلاق و تعالی انسانی و اسلامی و رسیدن به قله‎های عالیترین خصلتهای انسانی باشد؛ انسانی که می‎تواند به یاری خدا و مجاهدت و ریاضت به مرتبة «نفس مطمئنّه» نائل آید و در مقام قرب الوهی جای گیرد.


مولف
محمدرضا مهدوی کنی
  آیت الله محمدرضا مهدوی کنی متولد ۱۳۱۰ در قریه کن (حومه تهران) است. وی دبیرکل فعلی جامعه روحانیت مبارز تهران و رییس دانشگاه امام صادق می باشد. وی که وزیر کشور در کابینه محمد علی رجایی و محمد جواد باهنر پس از ترور آنان عهده دار تشکیل دولت موقت و برگزاری انتخابات ریاست جمهوری شد. مهدوی کنی به عنوان یکی از شاگردان قدیمی حضرت امام (ره) دارای پیشینه مبارزاتی ارزشمندی هستند: مبارزه، زندان، شکنجه، تبعید، تهدید را بسیار چشیده و کشیده و شنیده اند. ایشان پس از پیروزی انقلاب اسلامی با ساماندهی کمیته های …


تلخیص
محمد سلمانی کیاسری
محمد سلمانی کیاسری متولد 1347 در کیاسر است. بعد از سیکل وارد حوزه شدم. در تهران حوزه حاج ابوالفتح و مروی تحصیل نمودم تا پایان سطح و مقداری از دروس خارج فقه و اصول در تهران بودم.در تهران از محضر حضرات آیات مهدوی کنی،تهرانی،جعفری،مجتهد شبستری،و.... بهرمند شدم.سپس در سال 1375 وارد قم شدم و در درس خارج حضرات آیات فاضل لنکرانی و مکارم شیرازی شرکت کردم.بیشتر تحقیقات در زمینه نهج البلاغه خصوصاً مسایل سیاسی و حکومتی بوده و چند کتابم نیز در این زمینه چاپ شده.نظیر حکومت و رهبری در نهج البلاغه.و نیز ده ها مقاله …


ناشر کتاب

اخبار کتاب
برگ های اخلاق و معنویت : آیت الله محمدرضا مهدوی کنی، رئیس مجلس خبرگان رهبری امروز دارفانی را وداع گفت و به دیدار معبود شتافت. آن چه می خوانید، آشنایی کوتاه با زندگی علمی و فرهنگی و فهرست کتاب های آیت الله محمدرضا مهدوی کنی است که از منابع گوناگون به دست آمده و تلخیص یافته است.
نظر دهی
شما می توانید نظر خود را ثبت نمایید.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
کاربر گرامی چناچه در تمایل دارید نظر شما با نام خودتان ثبت شود، وارد سایت شوید.
نام
پست الکترونیک
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.
نظر

[ فراخوانی مجدد تصویر]


دسته بندی
موردی یافت نشد!


محصولات
موردی یافت نشد!
نویسنده


اخبار
موردی یافت نشد!


ناشرین
موردی یافت نشد!