بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  1. خانه
  2. کتاب
  3. فرهنگ و تمدن (10)
  4. اعترافات (دوره دو جلدی)
  • اعترافات (دوره دو جلدی)

اعترافات (دوره دو جلدی)

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 1395810003022

جلد اول این کتاب سند افتخاری است برای هر فرد مسلمان و دائرة المعارفی است بسیار مختصر از معرفی پیشگامان مسلمان در علم و فرهنگ و تمدن در جهان و تأثیر حیرت آور آنان در توسعۀ علوم و پایه گذاری صنعت و تکنولوژی به خصوص در دنیای غرب.
ـ آیا می دانید مسلمانان در طی 800 سال حضور در اروپا چه خدمات بی نظیری به آنان کرده اند؟
ـ آیا می دانید مسلمانان پایه های علوم امروزی را در اروپا مستقر کرده اند؟
ـ آیا می دانید چگونه اروپائیان بر دوش مسلمانان ایستادند و به اقتدار علمی رسیدند؟
ـ آیا می دانید اروپائیان نام مسلمانان را به عنوان نیاکان علمی خویش از صفحات تاریخ پاک کرده و بنیانگذاری علوم را به نام خود مصادره کرده اند؟
ـ آیا می دانید چرا مسلمانانِ امروزی در علم و تکنولوژی عقب مانده اند و هرگز باور ندارند که اروپائیان در این جهت مدیون دانشمندان مسلمانان در قرون گذشته اند؟ ...

ـ متأسفانه بی اطلاعی افراد جامعۀ اسلامی (حتی قشر تحصیلکرده اعم از حوزوی و دانشگاهی)از موضوعات مطرح شده در این کتاب(و کتابهایی که در این زمینه نگاشته شده) سبب شده است که آنان نگاه واقع بینانه ای دربارۀ پیشینۀ تمدن غرب نداشته و بالعکس مسلمانان را در نهایت ضعف و حقارت در تاریخ تمدن فرض نمایند.
ـ این کتاب قصد دارد با استناد به منابع معتبر و دقیق تاریخی اندیشمندان و مورخان منصف غربی، از حقیقتی پرده بردارد که اکثر غربی ها سعی در پنهان کردن و محو آن دارند؛ و آن تأثیرات شگفت آور مسلمانان در پیشرفت علوم در اروپا و پیشتازی آنان در عرصه های فرهنگ و تمدن است.
و از آنجاکه آگاهی از مسائل مندرج در این کتاب موجب تقویت روحیۀ خود باوری و اعتماد به نفس در میان افراد جامعۀ مسلمان خواهد شد و از چهرۀ فریبکارانۀ غربی ها رونمایی خواهد کرد؛ لذا بر هر فرد مسلمانی لازم است که از اطلاعات آن به طور کامل بهره مند باشد.
مهمترین مباحث و علومی که در این کتاب مطرح شده و پیشرفتهای خارق العادۀ مسلمانان را در آن مباحث به صورت مستند ارائه کرده عبارتند از :
علم و ادبیات ـ کتاب و کتابخانه ـ فلسفه و حکمت ـ ریاضیات و هندسه ـ تاریخ و جغرافیا ـ هیئت و نجوم ـ شیمی و فیزیک ـ پزشکی و داروسازی و بیمارستان سازی ـ صنعت و معماری و هنرهای زیبا ـ اقتصاد و کشاورزی ـ اختراعات و اکتشافات و...
از ویژگیهای مهم این کتاب خلاصه و مفید بودن آن است که می تواند در حداقل زمان شما را به حداکثر اطلاعات برساند.

در این کتاب ضمن پرداختن به مسائل فوق به برخی از شبهات مهم در این زمینه نیز به طور مستدل و منطقی پاسخ داده است که از آن جمله اند:
ــ آیا اسلام با زور شمشیر به اقصی نقاط دنیا رسیده است؟
ــ چرا غربی ها با توجه به این همه بی اخلاقی و بی دینی باز هم از مسلمانان جلوترند و پیشرفت های خارق العاده ای در علم و تکنولوژی دارند؟
ــ اینکه مسلمانان در ظاهر به مسائل عبادی و اعتقادی، بیشتر اهمیت می دهند؛ آیا آنان را از جامعۀ جهانی و پیشرفتهای علمی عقب نگه نداشته است؟!
در مجموع این کتاب در پاسخ به افرادی نوشته شده که غرب را سرآمد همه چیز می دانند و معتقدند همۀ پیشرفتها از جانب غرب است و نقش مسلمانان در جهان علم و دانش بسیار ناچیز بوده است.

جلد دوم این کتاب تاریخی ـ اعتقادی که در حقیقت بیانگر قدر نشناسی غربی ها در قبال خدمات مسلمانان به آنان است؛ دائرة المعارف مختصری است از اسناد اسلام ستیزی غرب از آغاز حضور مسلمانان در اروپا تا زمان معاصر.
توضیحات:
1 ـ این کتاب که ماحصل بیش از 30 سال تبلیغ و تحقیق و تجربه های مؤلف است؛ در حال حاضر به هنگام پاسخ به شبهاتِ وارده به دین اسلام، برای نسل جوان و دانشجویان، به عنوان مرجع شناخته شده است.
2ـ این کتاب حاوی اطلاعات ارزشمندی است که هر مبلّغ دینی پیش از اعزام به تبلیغ در عصر کنونی بایست به طور کامل از آنها مطّلع باشد.
3ـ کتابی که زحمت تحقیق و تفحص در منابع بی شمار را برای شما به حداقل می رساند و سرنخهای فراوانی را برای اهل علم و تحقیق فراهم آورده است.
4ـ کتابی مهم در موضوع آسیب شناسی دین اسلام و شناخت نقاط ضعف و قوت مسلمانان و ارائۀ راه حل های مفید برای مقابله با توطئه های برنامه ریزی شدۀ دشمنان اسلام.
5ـ کتابی جامع در زمینۀ چگونگی شکل گیری فرقه های: وهابیه، شیخیه، بابیه و بهائیه، و شیوه های عضوگیری و تداوم این فرقه ها و مباحث مهم دیگری در این رابطه.

مهمترین مباحث مطرح شده در این کتاب(که اکثر آنها برگرفته از اعترافات اندیشمندان، متفکرین، سیاستمداران و جاسوسان غربی تهیه شده است) به قرار ذیل است:
ـ پیشینۀ تاریخی خیانت غربی ها علیه مسلمانان
ـ ارائۀ فهرستی از نقشه ها و طرح های شوم دشمنان اسلام برای نابودی اسلام و مسلمانان
ـ نگاه اسلام به زن و مسائل مرتبط با آنان(حجاب، تعدد زوجات، ارث، حقوق و...) از دید اندیشمندان غربی
ـ مقایسه بین نحوۀ توسعۀ اسلام و توسعۀ مسیحیت در جهان
ـ فرقه سازی استعمارگران:
الف ـ نحوۀ به وجود آمدن فرقۀ وهابیت، شرح حال محمد بن عبدالوهاب (بنیانگذار این فرقه) به همراه متن کامل خاطرات « مستر همفر» (جاسوس انگلیسی در کشورهای اسلامی و مسبب اصلی تشکیل فرقۀ وهابیه)و ارائۀ اسنادی در جهت تأیید یا رد آن.
ب ـ نحوۀ به وجود آمدن فرقۀ شیخیه ، شرح حال شیخ احمد احسائی(بنیانگذار این فرقه) ، و سید کاظم رشتی و میرزا کریمخان کرمانی(دو تن از سران برجستۀ این فرقه) و نقدی بر شرح زندگانی آنان.
ج ـ نحوۀ به وجود آمدن فرقۀ بابیه و بهائیه، شرح حال علی محمد باب(بنیانگذار فرقۀ بابیه) ، میرزا حسینعلی نوری(بنیانگذار فرقۀ بهائیه) ، و سران دیگر این فرقه، به همراه یادداشتهای «کینیاز دالگوروکی» (جاسوس روسی و مسبب اصلی تشکیل فرقۀ بابیه)و ارائۀ اسنادی در جهت تأیید یا رد آن.
امتیازات کتاب:
1ـ استناد به منابع مهم ، معتبر و دست اول در این زمینه و پرهیز از ذکر مطالب ضعیف و حاشیه ای.
2ـ مختصر و مفید بودن به نحوی که در حداقل زمان به حداکثر اطلاعات تاریخی و دقیق دسترسی حاصل شود.
3ـ تنظیم و تدوین مطالب کتاب به شیوه ای کاملاً ابتکاری و جذاب.
4ـ مصور بودن کتاب به همراه پاورقی های مناسب و مفید برای علاقه مندان به مسائل تاریخی ـ اعتقادی و محققین گرامی.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط