فراخوانی فراخوانی ...

وهابیت بر سر دو راهی

مولف : ناصر مکارم شیرازی

ناشر کتاب : مدرسه الامام علی بن ابیطالب (ع)

سال نشر : 1386

تعداد صفحات : 200

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: 10003022
70,000 ریال
افزودن به سبد سفارش


گزیده کتاب

امروزه وهابیون به دو شاخه تقسیم شده اند:
1 - سلفی های متعصب و تندرو که همه مسلمانان جهان، جز خود را تکفیر کرده و مشرک می شمارند و خون و اموال آنان را مباح می دانند.جمود در اندیشه و خشونت در سخن و عمل بارزترین ویژگی آن هاست.از بحث های منطقی و عقلی گریزانند، در افغانستان، عراق، پاکستان و حتی در زادگاه خود یعنی عربستان آن قدر خشونت آفریدند که تمام دنیا از آن ها بیزار شدند و ترسیم بسیار زشتی از اسلام در جهان ارائه کردند که برای زدودن آثار آن باید سال ها تلاش کرد.
آن ها به پایان عمر خود نزدیک شده اند و به زودی صحنه ها را ترک می گویند.
2 - وهابی های معتدل و روشنگر که اهل منطق و گفتمان و حوار هستند، به افکار سایر اندیشمندان احترام می گذارند و با دیگر مسلمانان به گفتگوی دوستانه می نشینند.
نه فرمان قتل کسی را صادر می کنند، نه مسلمانی را مشرک و کافر می شمردند، و نه حکم به اباحه ی اموال و اعراض می دهند و روز به روز طرفداران بیشتری پیدا می کنند.
و این طلیعه مبارکی است برای جهان اسلام که آثارش در کتابهایی که اخیرا در حجاز منتشر شده و در جراید و مناظره های تلویزیونی آنجا مشاهده می شود.
شرح مستند این مطالب را در کتابی که در پیش رو دارید مطالعه خواهید فرمود.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
نظرات

حسین ادیبان فر

کتاب بسیار عالی و پر محتوایی است.

18 مهر 1392

محصولات مرتبط
اخبار مرتبط