فراخوانی فراخوانی ...

نگاهی قرآنی به فشار روانی

مولف : سید اسحاق حسینی کوهساری

ناشر کتاب : کانون اندیشه جوان وابسته به موسسه کانون اندیشه جوان تهران

تعداد صفحات : 224

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: 10003022
150,000 135,000 ریال
افزودن به سبد سفارش

گزیده کتاب

سیداسحاق حسینی کوهساری مؤلف کتاب در مقدمه اثرش چنین آورده است: اضطراب و افسردگی، اختلال هایی اند که عموم مردم از آنها رنج می برند. براساس آمار، در اروپا و امریکا 26 درصد زنان و 12 درصد مردان در طول زندگی به بیماری افسردگی مبتلا هستند. براساس اعلام کارشناسان سازمان بهداشت روانی، 300 میلیون نفر از مردم جهان از بیماری روانی در سطوح مختلف رنج می برند. افسردگی و اضطراب شایع ترین اختلالات روانی اند.
او در قستی دیگر از مقدمه کتابش نوشته است: قرآن، شفای دردهایی است که چه بسا از محدوده ناهنجاری های شناخته شده روان شناسی خارج است. پیامبر اسلام خداوند را طبیب می خواند و به یکی از پزشکان زمان خود می گوید: همانا خداوند طبیب است و تو با بیمار رفق و مدارا می کنی. وی می افزاید: قرآن کریم بعد از بیان نعمت اطعام جهت برطرف کردن گرسنگی، از نعمت آرامش یاد می کند.
ساختار کلی کتاب، بر اساس طرح نشانه شناسی، سبب شناسی و درمان شکل گرفته است. فصل اول این کتاب با عنوان "شناخت فشار روانی" به نشانه شناسی، فصل دوم با عنوان "انگیزش و فشار روانی"، فصل سوم با عنوان "عوامل فشار روانی" به سبب شناسی و فصل چهارم با عنوان "راهکارهای مقابله با فشار روانی" به درمان اختصاص دارد.
کتاب شامل 4 فصل 1. شناخت فشار روانی 2. انگیزه و فشار روانی 3 ـ عوامل فشار روانی 4 ـ راهکارهای مقابله با فشارهای روانی می‏باشد.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
محصولات مرتبط
اخبار مرتبط