بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  1. خانه
  2. کتاب
  3. هنر (18)
  4. هنر - سایر (20-18)
  5. زیر و بم داستان: تجربه های نویسندگان ایران و جهان - جلد اول
  • زیر و بم داستان: تجربه های نویسندگان ایران و جهان - جلد اول
  • زیر و بم داستان، تجربه های نویسندگان ایران و جهان - جلد اول (چاپ اول)

زیر و بم داستان: تجربه های نویسندگان ایران و جهان - جلد اول

ناشر : شرکت انتشارات علمی و فرهنگی

نویسنده : حسین حداد

سال نشر : 1396

تعداد صفحات : 408

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 1489010003022

معرفی کتاب

کتاب حاضر، جلد اول از این مجموعه است که در واقع به نوشتن داستان از ایده تا دیده می پردازد. این اثر برآمده از تعریف های انتزاعی و دستورهای کلی گویانه نیست، بلکه تکه تکه شان از زبان رفتگان این وادی وسیع جمع آمده است و کنار هم نشسته، بیش از سیصد نویسنده جهانی و ایرانی در این کتاب دور هم می آیند تا انبان تجربه های سال های نویسندگی خود را سخاوتمندانه فراروی چشم بگشایند و در پهنه کران ناپذیر داستان نویسی، راه های رفته خود را ترسیم سازند. در این جلد، جرقه ایده و گزینش طرح درخور آن، محورهای پرسش از پیشکسوتان داستان نویسی است و از زبان آنان، سرچشمه های غنی ساز قلم نویسنده آشکار می شود و به موازاتش، فوت وفن های پردازش شخصیت رخ می نماید.
داستان و انواع آن، ایده داستانی و طرح اولیه، فعالیت ناخودآگاه ذهن یا جست وجوی خودآگاه، شخصیت پردازی، گفت وگو، صحنه پردازی، گره افکنی و گره گشایی، زاویه دید، درون مایه و حقیقت مانندی، زبان و نماد، انتخاب نام داستان، آغاز و انجام داستان، بازبینی و بازنویسی، نویسنده و ناشر، نویسنده و ناشر و عادت ها و ظرافت های کاری داستان نویسان، 16 فصل «زیر و بم داستان» را تشکیل می دهند.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط