بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  1. خانه
  2. کتاب
  3. تاریخ (14)
  4. خاطرات، زندگینامه و سفرنامه (4-14)
  5. خاطرات سیاسی - اجتماعی دکتر صادق طباطبایی - جلد دوم: لبنان، امام صدر و انقلاب فلسطین
  • خاطرات سیاسی - اجتماعی دکتر صادق طباطبایی - جلد دوم: لبنان، امام صدر و انقلاب فلسطین

خاطرات سیاسی - اجتماعی دکتر صادق طباطبایی - جلد دوم: لبنان، امام صدر و انقلاب فلسطین

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 1493510003022

معرفی کتاب

سه جلد مجموعه 5 جلدی خاطرات سیاسی اجتماعی دکترصادق طباطبایی با عناوین "جنبش دانشجویی ایران"، "لبنان، امام صدر و انقلاب فلسطین" و "شکل گیری انقلاب اسلامی ایران" منتشر شده است. دومین جلد از این مجموعه با عنوان "لبنان، امام صدر و انقلاب فلسطین"، در چهار فصل با عناوین سفر به لبنان، در لبنان، گفت و گو و نامه های دکتر چمران و اسناد و مدارک، تدوین شده است. این کتاب، دربرگیرنده خاطرات صادق طباطبایی از لبنان و امام موسی صدر، دکتر مصطفی چمران، انقلاب فلسطین و رابطه آن ها با امام خمینی(ره) و انقلاب سال 1357 است. در آغاز کتاب "لبنان، امام صدر و انقلاب فلسطین"، مطلبی با عنوان "سفارش ماندگار" منتشر شده که شامل نصایح امام موسی صدر به صادق طباطبایی ، هنگام عزیمتش به آلمان برای ادامه تحصیل است. در بخشی از این مطلب می خوانیم: درس باید خواند؛ مرد اجتماع باید بود؛ در عین حال مرد دین دار هم می توان بود‍‍! همه این ها با هم جمع می شوند. بلکه همه این ها یک راه است. آرامشی که در نتیجه نماز و رضایتی که در نتیجه روزه برای انسان حاصل می آید، نه تنها زحمت مختصری که در راه به پا داشتن این عبادات می کشد جبران می کند، بلکه آرامش، آسایش و نوری در قلب انسان پدید می آورد که توفیق وی را در هدف های تحصیلی نیز تامین می کند. در ادامه این کتاب، اسناد به جای مانده از ساواک درباره امام موسی صدر و رابطه او با امام خمینی(ره) و فعالیت های انقلابی وی در لبنان منعکس شده است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط
اخبار مرتبط