بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  1. خانه
  2. کتاب
  3. تاریخ (14)
  4. خاطرات، زندگینامه و سفرنامه (4-14)
  5. خاطرات سیاسی - اجتماعی دکتر صادق طباطبایی - جلد سوم: شکل گیری انقلاب اسلامی ایران
  • خاطرات سیاسی - اجتماعی دکتر صادق طباطبایی - جلد سوم: شکل گیری انقلاب اسلامی ایران

خاطرات سیاسی - اجتماعی دکتر صادق طباطبایی - جلد سوم: شکل گیری انقلاب اسلامی ایران

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 1493610003022

معرفی کتاب

سه جلد مجموعه 5 جلدی خاطرات سیاسی اجتماعی دکترصادق طباطبایی با عناوین "جنبش دانشجویی ایران"، "لبنان، امام صدر و انقلاب فلسطین" و "شکل گیری انقلاب اسلامی ایران" منتشر شده است. صادق طباطبایی، در جلد سوم خاطرات خود با نام "شکل گیری انقلاب اسلامی ایران" به بازگویی وقایع مربوط به روزهای آغازین پیروزی انقلاب و رفراندوم جمهوری اسلامی ایران در سال 1358 پرداخته است. این کتاب، در دو فصل و با عناوین قلب ایران در قلب اروپا(امام در پاریس) و از پرواز انقلاب تا استقرار جمهوری اسلامی تنظیم شده است. طباطبایی در توصیف احساسات مردم در زمان خروج شاه از ایران این چنین نوشته است: هنگامی که رادیو تهران، خبر خروج شاه را پخش کرد، جشن های عمومی در سرتاسر تهران دامن گسترد. گروه های انقلابی بدون مانع از طرف نیروهای امنیتی و ارتش به خیابان ها ریختند. مردم از رانندگان دعوت می کردند تا چراغ اتومبیل ها را برای شرکت در شادی روشن کنند. [حتی]مینی بوس های سفارت آمریکا که کارکنان سفارت را به خانه می بردند، قبلا" با عکس های امام خمینی(ره) مجهز شده بودند.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط
اخبار مرتبط