loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

انوار المواهب فی نکت اخبار المناقب (دوره سه جلدی)

ناشر رسالت

نویسنده علی اکبر نهاوندی

تعداد صفحات : 2502

هم اکنون غیرقابل سفارش!

مروری بر فضایل، معجزات و مناقب پیامبر اسلام(ص) و فاطمه زهرا(س) است. در این مجلد ضمن بیان گوشه هایی از زندگانی پیامبر اسلام(ص) و فاطمه زهرا(س) و حوادث مهم دوران حیات ایشان، ابعاد و زوایایی از فضایل، معجزات و مناقب آنان بیان گردیده است. در ابتدای کتاب به بیان گوشه هایی از زندگانی آیةالله علی اکبر نهاوندی و آثار ایشان پرداخته شده و پس از آن بخش هایی از زندگی پیامبر اسلام(ص) از زمان ولادت تا زمان رحلت بیان گردیده و برخی از معجزات و کرامات ایشاندر زمینه سفر معراج ذکر شده و مشاهداتی که آن حضرت در این سفر داشتند از زبان وی نقل گردیده است. نویسنده در ادامه به آیاتی از قرآن کریم در مورد فضایل رسول خدا و برتری ایشان بر ملائک اشاره کرده و منزلت خاص ایشان در میان سایر انبیای الهی و زحماتی که وی در راه تکمیل رسالت خویش کشیده است را منعکس کرده و در نتیجه مواهب خاص خدا را نسبت به آن حضرت تبیین کرده است. در بخش دیگری از کتاب حاضر نویسنده به گوشه هایی از زندگانی، فضایل، معجزات و مناقب فاطمه زهرا(س) اشاره کرده و مقام منزلت ویژه آن بانوی بزرگ را نزد خداوند متعال در ضمن نقل روایاتی به تصویر کشیده است.

مروری بر فضایل، معجزات و مناقب امام علی(ع) و اوصاف و ویژگی های آن امام و سیره اخلاقی، معنوی و عبادی ایشان است. در این مجلد نخست به بحث در مورد آیات قرآنی نازل شده در شأن و منزلت امام علی(ع) مانند آیه ولایت، آیات غدیر، آیه تطهیر و برخی دیگر از آیات مربوط به مقام و فضایل معنوی آن امام پرداخته شده و تفسیری از این آیات در مورد فضایل و صفات ایشان ارایه گردیده است. آنگاه نگارنده به ابعادی از زندگانی امام علی(ع) اشاره کرده و روایاتی نبوی برگرفته از منابع روایی شیعه و اهل سنت در شأن و منزلت ایشان نقل کرده است. بیان مقام و موقعیت والای امام علی(ع) در روز قیامت و نزد خداوند متعال، برتری ایشان بر ملائکه، علم او به تأویل قرآن، احاطه ایشان به علوم غیبی، برتریوی بر انبیای الهی، استدلال های متعدد از منظری قرآنی و روایی در زمینه دلایل خلافت بلافصل ایشان، نقش بی بدیل ایشان در پیشبرد اهداف دین اسلام و رسالت پیامبر اکرم(ص)، بیان برخی از صفات اخلاقی ایشان مانند ایمان و تقوای مثال زدنی آن امام و بیان برخی از حوادث دوران خلافت ایشان و فضایل، معجزات و مناقب امام علی(ع) در این زمینه از دیگر مندرجات این مجلد است.

مروری بر فضایل، معجزات و مناقب امام حسن مجتبی(ع)، امام حسین(ع) و سایر امامان شیعه است. در این مجلد ضمن بیان گوشه هایی از حیات امام دوم تا امام دوازدهم، به بیان روایات و داستان هایی در مورد معجزات و کرامات این امامان پرداخته شده و ابعادی از علم، عصمت، اخلاق، عبادت و سایر ویژگی های اخلاقی آنان بیان گردیده است. نویسنده در مورد امام حسین(ع) به تفصیل در مورد واقعه عاشورا و شهادت آن امام مباحثی را مطرح کرده و برخی از معجزات ایشان را که در سرزمین کربلا از خود نشان داده بودن را برجسته نموده است. در مورد سایر امامان نیز به بعضی از حوادث مهم دروان حیات ایشان اشاره کرده و مناقب و فضایل متعددی را از آنان به تصویر کشیده است. در همین راستا نویسنده به برخی از معارف ارایه شده از سوی این امامان اشاره کرده و نقش آنان در هدایت امت اسلامی را در دوران اوج جهالت و بی خبری مردم منعکس کرده است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما