بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت

تذکره الاولیاء

ناشر : زوار‏‫

سال نشر : 1391

تعداد صفحات : 914

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 1685710003022
180,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

کتاب تذکرةالاولیای شیخ فریدالدین عطار نیشابوری که در حدود سال 617 قمری یعنی در آستانه ی تاخت و تاز مغولان در ایران، به نگارش درآمده است، اثری است ارجمند و تقریباً بیمانند در شرح احوال 97 تن از بزرگان دین و عرفان اسلامی که با نام و یاد امام جعفر صادق(ع) آغاز می شود و با «ذکر امام محمد باقر(ع)» پایان می گیرد. شیخ عطار که عارفی وارسته و حکیمی دانشمند و صاحب تألیفات بسیار به نثر و به نظم است، به قول خودش «جماعتی از دوستان را می دید که رغبتی تمام به سخن مشایخ طریقت داشتند، که هیچ سخن بالای سخن ایشان نیست، و لذا التقاطی کرد از برای خویش و از برای دوستان.» در این مجموعه ارجمند نام هیچ یک از بزرگان اولیاء و مشایخ از قلم نیفتاده است و لذا منبعی گرانمایه برای اهل تحقیق در این زمینه است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط