فراخوانی فراخوانی ...

تفسیر سوره حمد

تقریر بیانات امام خمینی (س)

مولف : سید روح الله موسوی خمینی

ناشر کتاب : موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (ره)

سال نشر : 1389

تعداد صفحات : 275

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: 10003022
100,000 90,000 ریال
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

این کتاب در چهار بخش تدوین شده است.
بخش اول، تفسیر موجزی است از «سوره حمد» که در کتاب گرانسنگ سرالصلاه به مناسبت بحث قرائت آمده است؛ این اثر در سال 1358 ه.ق (1318 ش.) نگاشته شده است.
بخش دوم، تفسیری است که می توان آ« را تفصیل و تبیین تفسیر حمد کتاب سرالصلاه دانست که در سال 1361 ه.ق. (1321 ه.ش.) به مناسبت بحث قرائت در کتاب آداب الصلاه نگاشته اند.
بخش سوم، مجموعه پنج جلسه درس تفسیر ایشان است که در سال 1358 شمسی از تلویزیون جمهوری اسلامی ایران پخش گردید و با بیماری حضرت امام و مخالفتهای برخی از مقدسین که مخالف طرح این نوع سخنان بودند برای همیشه تعطیل گردید و طالبان و تشنگان معارف را از آن محروم کرد. این بخش با نهایت وسواس ویرایش شده، تا تغییری در کلام ایشان به وجود نیاید و به همین دلیل از تغییر لحن گفتاری به نوشتاری نیز استفاده نکرده ایم، فقط در جهت فهم بهتر عبارت ایشان، برخی تغییرات و اضافات را انجام داده ایم که از آن گریزی نبود.
بخش چهارم، فرازهای پراکنده ای است که در معنی بسم الله و دیگر فقرات «سوره حمد» در آثار مکتوب و شفاهی ایشان و جود داشته است.
لازم است اشاره شود پاره ای از مطالب این قسمت از آثار مکتوب امام به زبان عربی انتخاب شده، و به لحاظ حفظ امانت، عین متن عربی آن آورده شده است و ترجمه فارسی آن که توسط تنظیم کنندگان این مجموعه صورت گرفته در پاورقی آمده است. ناگفته نماند برخی از موارد این قسمت جنبه تطبیق و یادآوری و پند و موعظه دارد و از تفسیر به معنای مرسوم آن خارج است؛ ولی درج آن، به جامعیت مورد نظر کمک می نماید.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
محصولات مرتبط
اخبار مرتبط