بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
 1. خانه
 2. کتاب
 3. معارف قرآن و حدیث (1)
 4. شرح و تفسیر متون اصلی (3-1)
 5. مجموعه آثار استاد شهید مطهری - جلد بیست و ششم: شناخت قرآن، تفسیر سوره های: حمد، قسمتی از بقره، انفال، توبه، نور، زخرف، دخان، جاثیه، فتح، قمر

مجموعه آثار استاد شهید مطهری - جلد بیست و ششم: شناخت قرآن، تفسیر سوره های: حمد، قسمتی از بقره، انفال، توبه، نور، زخرف، دخان، جاثیه، فتح، قمر

جلد اول از بخش تفسیر

ناشر : صدرا

نویسنده : مرتضی مطهری

سال نشر : 1392

تعداد صفحات : 782

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 1789610003022
40,000 38,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

سپاس خدای را که توفیق انتشار جلد بیست و ششم (و جلد اول از بخش تفسیر) مجموعه آثار استاد شهید مطهری را به ما ارزانی داشت. فضیلت این مجلد و دو مجلد بعدی بر سایر مجلدات آن است که مشتمل بر تفسیر قرآن کریم است. این مجلد از مجموعه آثار شامل جلد اول تا پنجم مجموعه آشنایی با قرآن آن متفکر شهید میباشد که همه آنها بعد از شهادت استاد تنظیم و منتشر شدهاند. مقدمه بخش تفسیر مجموعه آثار استاد، مبحثی است تحت عنوان «شناخت قرآن» که تنظیم شده پنج سخنرانی استاد شهید آیتاللَّه مطهری در دانشگاه صنعتی شریف به سال 1352 شمسی است. نوار این مباحث در دست نبوده و تنظیم آنها روی متن پیاده شده از نوار که در اختیار استاد بوده انجام شده است.
بخش بعدی این کتاب، تفسیر سوره حمد و قسمتی از بقره است که در جلسات هفتگی موسوم به «جلسه یزدیها» در سالهای 1356 و 1357 در نقاط مختلفی از تهران ایراد شده است.
بخش بعدی مشتمل بر تفسیر آیاتی از سورههای انفال و توبه است که طی چهارده جلسه از تاریخ 8/ 8/ 1349 تا 23/ 2/ 1350 در شبهای جمعه در مسجد الجواد علیهالسلام (تهران) بیان شده است. نوارهای این قسمت در دست نبوده و تنظیم آنها روی متن پیاده شده از نوار که در اختیار استاد شهید بوده صورت گرفته است.
بخش بعدی، تفسیر قسمتی از سوره نور است که در سال 1349 در شبهای جمعه در مسجد الجواد (تهران) ایراد شده است.
آخرین بخش این مجلد از مجموعه آثار مشتمل بر تفسیر بخشی از سورههای زخرف، دخان، جاثیه، فتح و قمر است. این تفاسیر محصول سلسله جلسات هفتگی تفسیر قرآن است که سالها- و تا زمان شهادت استاد- در منطقه قلهک تهران در منازل برخی افراد متدین برقرار بوده است.
خواننده محترم برای توضیح بیشتر درباره اصل و نحوه تنظیم مطالب بخشهای مختلف این کتاب میتواند به مقدمههای مجلدات اول تا پنجم مجموعه آشنایی با قرآن مراجعه نماید.
سبک بیان استاد شهید مطهری در تفاسیرشان مانند سبک ایشان در سایر آثار خود، سبک سهل و ممتنع است. از طرفی این تفاسیر بیانی شیوا و رسا دارد و از طرف دیگر از محتوایی غنی و نکاتی بدیع برخوردار است. البته بدیهی است که چنانچه آن اسلامشناس شهید حضور میداشتند و به قصد تفسیر قرآن دست به قلم میبردند مجموعهای بسیار نفیس و غنیتر از مجلدات بخش تفسیر «مجموعه آثار» پدید میآوردند، اما افسوس که منافقان تحمل حیات او را نداشتند و به تعبیر امام خمینی (ره) «موجب تأسف بسیار است که دست خیانتکار، این درخت ثمربخش را از حوزههای علمی و اسلامی گرفت و همگان را از ثمرات ارجمند آن محروم نمود».
 • زبان کتاب
  فارسی
 • شابک
  978-964-7299-61-9
 • سال نشر
  1392
 • چاپ جاری
  6
 • شمارگان
  800
 • نوع جلد
  جلد سخت
 • قطع
  وزیری
 • تعداد صفحات
  782
 • ناشر
 • نویسنده
 • وزن
  1279
 • تاریخ ثبت اطلاعات
  یکشنبه 26 مرداد 1393
 • شناسه
  17896
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط