فراخوانی فراخوانی ...

انقلاب اسلامی جهشی در تحولات سیاسی تاریخ

مولف : محمدتقی مصباح یزدی

تحقیق و تنظیم کتاب : قاسم شبان نیا

ناشر کتاب : انتشارات موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره)

سال نشر : 1388

تعداد صفحات : 487

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: 9810003022
360,000 324,000 ریال
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

آیت الله مصباح یزدی در این کتاب به بررسی منشا پیدایش انواح حکومت ها، حرکت انبیای الهی، شکل گیری تحولات اجتماعی، آسیب شناسی انقلاب، امداد های غیبی و مواردی دیگر پرداخته است.

این کتاب ضمن بحث از منشا عظمت انقلاب اسلامی در دو بخش به بیان و تشریح فلسفه و منشا پیدایی انواع حکومت ها می پردازد.
بیان نظریاتی پیرامون ماهیت تحولات و نیز تشریح چگونگی فرایند شکل گیری تحولات اجتماعی با توجه به گزاره هایی چون وحی، حق و باطل و اراده انسان ها، در این کتاب آمده است.
ذکر ویژگی های حرکت انبیا، ماهیت حرکت آنان با توضیح اینکه نقش حرکت انبیا در تامین اهداف انسانی بوده و اشاره به منشا پیدایی نظریه مردم سالاری و دموکراسی از دیگر مباحث این نوشتار است.»

مطالب کتاب ذیل این عناوین تدوین یافته است:
ضرورت بحث، منشا پیدایش انواع حکومت ها(1 و 2)، فرایند شکل گیری تحولات اجتماعی(1 و 2)، ماهیت و ویژگی های حرکت انبیای الهی، پیدایش نظریه کثرت گرایی و نظر اسلام درباره آن، ویژگی های حرکت انبیا، هدفدار بودن جهان و نقش حرکت انبیا در تامین اهداف انسان ها، آسیب شناسی انقلاب اسلامی، خط مشی گروه های مخالف انقلاب برای آسیب رساندن به آن و نقش انگیزه های فردی در ایجاد فساد در جامعه.

شرح دیگر عناوین کتاب چنین است: نقش نخبگان در انحراف یا هدایت جامعه، حکومت اسلامی در مقایسه با حکومت های دیگر جهان، آسیب های بیرونی انقلاب اسلامی و راه کارهای مقابله با آن، نقش امدادهای غیبی در پیروزی مسلمانان، عوامل کسب پیروزی در میدان جنگ، جایگاه و نقش وحدت در پیروزی مسلمانان، منشا پیدایش اختلاف در جامعه و راه های جلوگیری از آن، آسیب های فراروی نهادهای اجتماعی و پیروزی انقلاب اسلامی و وظایف قشرهای گوناگون مردم
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
محصولات مرتبط
اخبار مرتبط