بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت

رئالیسم و نهیلیسم؛ نقدی بر مبانی معرفت شناختی ضد رئالیسم

ناشر سازمان انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی

نویسنده رضا صادقی

سال نشر : 1392

تعداد صفحات : 248

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 1850110003022
17,000 15,300 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

نویسنده در کتاب حاضر با تکیه بر تعریفی معتدل از رئالیسم، به بررسی و نقد مبانی معرفتی ضدرئالیسم می پردازد. هدف اصلی از این مطالعه روشن کردن ابعادی از فلسفة مدرن است که در راستای شرکت اسطوره ای و در برابر نگاه توحیدی قرار دارد. در این مسیر تلاش شده است از زمینه های ورود سنّت اصیل اسلامی در گفت وگوهای نظری دوران معاصر بحث شود. آنچه فصل های این کتاب را به هم پیوند می دهند نگاهی انتقادی به نوعی نهیلیسم وجود شناختی است که در فلسفة معاصر غرب حضوری پررنگ دارد. در این راستا نمونه ای از دیدگاه های ضدرئالیستی معاصر همچون: «دیدگاه گرگیاس»، «دامت»، «پانتم» و... به تفصیل معرفی شده است. در پایان نیز ضمن یادآوری دلایل رئالیسم و مرور مشکلات ضد رئالیسم به نقد لوازم اخلافی و الهیاتی آن پرداخته می شود.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط