بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  1. خانه
  2. کتاب
  3. تاریخ (14)
  4. تاریخ اسلام (2-14)
  5. نقش اسلام در دگرگونی های اجتماعی با تاکید بر افغانستان معاصر
  • نقش اسلام در دگرگونی های اجتماعی با تاکید بر افغانستان معاصر

نقش اسلام در دگرگونی های اجتماعی با تاکید بر افغانستان معاصر

ناشر : انتشارات موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره)

نویسنده : محمدجواد برهانی

سال نشر : 1388

تعداد صفحات : 560

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 1865610003022
6,800 6,120 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

کتاب حاضر که جهت استفاده دانشجویان و پژوهشگران رشته های جامعه شناسی و علوم سیاسی تدوین شده است، نخست کلیاتی در مورد دگرگونی های اجتماعی و دیدگاه دین اسلام و جامعه شناسی نوین در این زمینه ارایه شده سپس ویژگی های دین اسلام و تأثیرات گسترده آن بر تحولات اجتماعی بشر به ویژه کشور بحران زده افغانستان مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته است. نگارنده به عوامل دگرگونی اجتماعی دیگری مانند جهاد، علم و تکنولوژی، ایده ها، ارزش ها، انگیزه ها، ایدئولوژی، عمل به مناسک دینی، فعالیت های اقتصادی و... نیز اشاره کرده و نقش کارگزاران در تغییرات و تحولات اجتماعی را برجسته نموده است. از نظر وی نخبگان علمی، سیاسی و مذهبی و الگوسازی آنان در دگرگونی های اجتماعی نقشی اساسی دارد و نوع تصمیم گیری، رهبری، تربیت نخبگان، مبارزه با خرافات و جهل مردم، نقش حاکمان سیاسی و اثرگذاری ارزش ها و فرهنگ بر کنش اجتماعی را مورد بحث قرار داده و موانع دگرگونی اجتماعی مانند موانع داخلی، موانع اجتماعی، موانع فرهنگی، موانع اعتقادی و موانع خارجی و به ویژه نقش استعمارگران سیاسی، اقتصادی و فرهنگی را در عدم ایجاد تغییرات گسترده در جوامع بشری را مورد شرح و بررسی قرار داده است. در بخش دیگری از کتاب دگرگونی اجتماعی در کشور افغانستان در سده اخیر و نقش اسلام در این دگرگونی ها مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط