loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

اندیشه و روش اصلاح جامعه از دیدگاه امام علی (ع)

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 18799 10003022
11,000 9,900 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

از آنجا که امیر مومنان علی (ع) پس از خلفای سه گانه، حکومت را در دست گرفتند، لازم بود در مقام حاکم، اصلاحاتی انجام دهند که بتواند ناکارآمدی های حکومت را برطرف نماید و این کار به ضرورت، مقدم بر اصلاح فرد بود چرا که او پیش از هر چیزی حاکم بود و باید به جریان درست امور می پرداخت.
امام به طور مستقیم به ایجاد تغییر در ساختار مانند زمامداران، هنجارهای گزینش و رفتار آنان پرداخت. با توجه به داده ها، تغییر در ساختار در نظام سیاسی و اقتصادی بسیار چشمگیر بود. البته این سخن به معنای آن نیست که در این دو نظام، تغییر در فرد، مورد نظر نبوده است، بلکه حضرت همواره زمامداران خود را به تغییر اخلاق و رفتارشان سفارش می کرد و آنان را به آخرت گرایی، خدمت به مردم و دوری از تجملات دنیا، توجه به خدا و معنویت فرا می خواند، ولی تا قوانین، چارچوب ها و قالب های رفتاری دگرگون نشود، تغییر در فرد چندان موثر نخواهد بود. در این کتاب هدف اصلی نویسنده ارائه اندیشه و روش های اصلاح جامعه از دیدگاه امام علی (ع) است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما