فراخوانی فراخوانی ...

بررسی تطبیقی اندیشه ملکوت خدا در ادیان ابراهیمی

مولف : محمدجواد نیکدل

ناشر کتاب : انتشارات موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره)

سال نشر : 1391

تعداد صفحات : 535

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: 10003022
145,000 130,500 ریال
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

این کتاب پژوهشی در قلمروی ادیان است.
هدف اصلی نویسنده از ارائه برخی از مهم ترین ادیان ابراهیمی یا توحیدی در این اثر، تطبیق و داوری خوانندگان درباره آنهاست. در فصل نخست مباحثی در زمینه واژه شناسی ملکوت، خدا از دیدگاه یهود، نام های خدا، قوم برگزیده، ملکوت آسمان، معنای ملکوت یا پادشاهی خدا در عهد عتیق، شرط ورود به ملکوت خدا، جهان آینده، رستاخیز، آخرت و مباحثی این چنینی ذکر شده است.
نویسنده در فصل دوم به موضوعاتی مانند واژه شناسی ملکوت، تاریخچه ملکوت، هدف برپایی ملکوت خدا در عهد عتیق و جدید، تعابیر گوناگون ملکوت، ملکوت سلطه، ملکوت نعمت، مهربانی و ملکوت روحانی مسیح می پردازد.
در فصل سوم این کتاب مباحثی در زمینه ملکوت خدا در اسلام، واژه شناسی ملکوت، اهمیت اشیا به خدا، کیفیت ارائه ملکوت از خداوند، شرط مشاهده ملکوت خدا، گستره ملکوت خدا، آثار مشاهده ملکوت خدا و در فصل آخر اشتراکات یهودیت و مسیحیت در باب ملکوت خدا و منابع تبیین شده است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
محصولات مرتبط